מובארק הועבר לקהיר לקראת משפטו היום

חוסני מובארק בן ה-83, שני בניו עלא וג'מל ובכירים נוספים בממשל המצרי שהודחו בתחילת השנה יעמדו היום למשפט. את מובארק העבירו הלילה מבית החולים בו הוא מאושפז בשארם א שייח', אך עדיין לא ברור האם יופיע בעצמו באולם בית המשפט שהוכן במיוחד

מובראק בימיו האחרונים כנשיא (רויטרס)

שלטונות מצרים העבירו הלילה את הנשיא לשעבר חוסני מובארק משארם א-שייח' לקהיר לרגל פתיחת משפטו, הבוקר. את פתיחת המשפט נעביר במשדר מיוחד כאן באתר.

מובארק אמור לשבת באולם בית משפט שעבר שיפוצים בשבועות האחרונים, בתוך תא הנאשמים המסורג יחד עם שני בניו, גמאל ועלא, וכן עם כמה משריו. על פי הדיווחים שמגיעים ממצרים, עדיין לא ניתן לקבוע אם האיש ששלט במצרים במשך שלושה עשורים ובניו, יופיעו בעצמם מול השופט ומול מצלמות הטלוויזיה שממתינות לשדר את המשפט לעולם כולו.

בממשל המצרי מודעים לדרישת ההמונים לראות בעיניהם את השליט המצרי שהודח בהפגנות, עומד בעצמו למשפט וחוששים ששיפוט מובראק שלא בפניו - עשוי להעיר גל הפגנות אלימות נוסף.

צוותים רפואיים ישהו באולם שאליו הוטס מובארק מבית החולים בשארם, שבו הוא מאושפז. שר הבריאות המצרי טוען שהנשיא לשעבר "מספיק בריא". 

מובראק בן ה-83 אושפז בחודש אפריל האחרון בבית חולים בעיר שארם א-שייח' שלחופי ים סוף, שם הוא נחקר לראשונה לקראת המשפט שייפתח מחר. על פי הדעה הרווחת במצרים, מצבו הנוכחי של מובראק (שסובל מסרטן) אינו מחייב אשפוז ונועד רק כדי להתרחק או להתחמק מהופעות פומביות מביכות.

נגד מובארק יש רשימת אישומים ארוכה: ניצול סמכויותיו לרעה, שחיתות, הפעלת כוח לא מוצדק נגד המפגינים, רצח המפגינים בכיכר תחריר וצבירת הון בדרך לא חוקית, וזו רק רשימה חלקית.

"אני חושבת שהאיש הזה כל כך אשם, אני לא יודעת איך אפשר לחשוב אחרת על כל הדברים שהוא עשה כשהיה בשלטון. הוא היה הנשיא והוא היה אחראי לכל מה שנעשה אז", אמרה סעידה עלי רמאד מאלכסנדריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק