"יעד הפיצוץ בביירות היה נסראללה - ייתכן שהוא נפגע"

הפיצוץ העז שהתרחש בליל שישי בשכונת הדאחייה בביירות היה למעשה ניסיון התנקשות במזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה - כך מדווח העיתון "אל-ג'רידה". על פי הדיווח, יחידה מיוחדת פוצצה את הבניין בשעה שנערכה בו פגישה של נסראללה עם בכירי הארגון. לא ברור אם נסראללה אכן נפגע בפיצוץ, מדווח העיתון, אך מספר בכירים נפגעו

חסן נסראללה. ניצל מהתנקשות?

העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" מדווח כי הפיצוץ העז, שהתרחש בליל שישי בבניין מגורים בלב הדאחייה בביירות, נועד לפגוע במזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בכבודו ובעצמו.

מקורות "יודעי דבר" מסרו לעיתון כי מידע שקיבלה ישראל הצביע על כך שנסראללה צפוי לערוך פגישה עם כמה מבכירי הארגון, בהם גם סמיר קונטאר המתגורר באזור, בבניין המדובר.

יחידה מיוחדת, כך על פי הדיווח, הוציאה אל הפועל את ניסיון ההתנקשות במזכ"ל הארגון במהלך הפגישה שהתקיימה בקומה ה-10 של הבניין. המקורות לא הצליחו לאשר אם נסראללה אכן נפגע בפיצוץ, אך אישרו שמספר בכירים בארגון כן נפגעו.

יתרה מזאת, ייתכן שאחד מהבכירים שנפגעו הוא מחליפו של עימאד מורנייה בתפקיד רמטכ"ל הארגון – מוסטפא בדר א-דין, שהוא גם המבוקש הבכיר בחשד לחיסול רה"מ לשעבר רפיק אל-חרירי. יצויין כי בניגוד להרגלו, נסראללה לא הופיע כלל בכלי התקשורת של הארגון מאז ליל שישי.

אנשי חיזבאללה מיהרו לסגור את זירת האירוע לאחר הפיצוץ והרחיקו את אנשי צבא לבנון וכוחות הביטחון שהגיעו למקום, וטענו בהודעה רשמית של הארגון כי מדובר בפיצוץ גז שלא גרם לנפגעים. עם זאת, גורמים ביטחוניים בלבנון אישרו שהפיצוץ אירע בבניין בו מתגוררים בכירים בחיזבאללה וכי הארגון פירסם את הההכחשה על מנת להטעות את המודיעין הישראלי ולהסיט את תשומת הלב מהבכירים שנפגעו.

העיתון "אל-ג'רידה" נחשב למהימן יחסית לכלי תקשורת ערביים אחרים. רבים מדיווחיו של העיתון בעבר התבררו בסופו של דבר כמדוייקים. כך למשל דיווח העיתון על ההדלפה שיצאה מלשכת נתניהו, ובעקבותיה עברו בכירי הלשכה בדיקת פוליגרף. פרשה זו הסתיימה בפרישתו מהתפקיד של עוזי ארד, היועץ לביטחון לאומי. עם זאת, אין אימות לדיווח על נסראללה מכל מקום אחר.

דיווח אחר: בנו של מורנייה היה היעד

על פי דיווח אחר, באתר אינטרנט ערבי, יעד הפיצוץ שהתרחש בביירות היה בנו של עימאד מורנייה. על פי הדיווח, מטרת הפיצוץ הייתה דירה בקומה ה-11 של הבניין, המשמשת כמשרדו של מוסטפא מורנייה, בנו של  רב המחבלים שחוסל בדמשק בשנת 2008. בכירים בחיזבאללה, כך על פי הדיווח, נדהמו לאחר ששמעו היכן אירע הפיצוץ. "מוסטפא מורנייה עזב את המקום חמש דקות בלבד לפני הפיצוץ", כך דווח. כתוצאה מהפיצוץ נהרג אחד מעוזריו של מורנייה הבן.

אחד מהשכנים בבניין, שסירב להזדהות בשמו, אמר כי חיזבאללה הוא שגרם לפיצוץ "על מנת להיפטר מפעיל חיזבאללה שברשותו מידע ביטחוני רגיש". השכן הכחיש את השמועות לפיהן היעד לחיסול היה המחבל הלבנוני סמיר קונטאר, ששוחרר ואמר כי "קונטאר גר רחוק משם. חיזבאללה הפיץ את השמועות כדי שלא יתעוררו נגדו חשדות וכדי לבלבל את דעת הקהל".

קונטאר עצמו הציג היום לראווה את בנו התינוק שנולד בבית החולים בביירות בצילום שהופיע במספר כלי תקושרת ערביים. תמונתו של קונטאר עם בנו התינוק מהווה תיעוד ראשון שלו מאז הטענות כאילו נפגע בסוף השבוע בדירתו שברובע דאחייה בביירות. בניסיון להדגיש עוד יותר כי אין מדובר באמת, אמרו היום מקורביו כי את אותה הדירה שבה אירע הפיצוץ - הוא עזב כבר לפני כשנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק