אסד טובח באזרחים גם ברמדאן

אם תושבי סוריה חשבו שלרגל חודש הרמדאן ייפסקו הפעולות ההתקפיות של צבא סוריה – הם טעו. ארבעה אזרחים נהרגו בעיר חמה, מה שגרם לקהילייה הבינלאומית ולעולם הערבי להביע זעם על המתקפה

גם לאחר תחילתו של חודש הרמדאן, ממשיכים הטנקים של צבא סוריה לפעול ולהפגיז אזורי מגורים בעיר חמה שבסוריה. אתמול נהרגו במהומות למעלה מ-150 אזרחים, והיום מדווח כי לפחות ארבעה אזרחים מצאו את מותם.

תושבי השכונות הצפוניות בעיר, סיפרו לעיתונאים זרים כי הצבא פועל נגד המפגינים ללא רחמים ובאמצעים קיצונים כמו טנקים ונשק אוטומטי. במקביל, התפרסם סרטון וידאו בו נראה מסגד שמופצץ על ידי טנקים בעיר.

בעולם הערבי נמתחת ביקורת חריפה על הפעולה האחרונה של אסד בחמה, מכיוון שעל פי המסורת אסור להילחם בחודש הרמדאן, שהחל אתמול.

גינויים נרחבים לאסד

גם בטורקיה העבירו ביקורת על אסד בגלל הפעילות האלימה נגד האזרחים המפגינים. "אנו מביעים צער עמוק על האלימות נגד האזרחים", אמרו באנקרה. גורמים נוספים בקהילייה הבינלאומית קראו להחרמת הסנקציות על אסד ומשטרו, כשבין התומכות בתכנית נמצאות רוסיה, גרמניה, ארה"ב ובריטניה.

למרות הלחץ הגובר, הנשיא אסד בוחר להתעלם מהביקורת המופנית כלפיו מבית ומבחוץ. במכתב לאנשי הצבא הבכירים שלו, הוא כתב שסוריה מתמודדת עם קונספירציות שמגיעות מעבר לגבולותיה. את המכתב הוא סיים במילים "כל האזרחים המכובדים של סוריה בטוחים שהם רק יתחזקו מהמשבר הזה. הכוחות החיצוניים רוצים להרוס הכל, אנו נבחן בעצמנו את התקלות ונטפל בהן".

רוצה לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק