טבח המוני בסוריה: יותר מ-140 נהרגו מהבוקר

כוחות הביטחון המקומיים פתחו באש חיה לעבר מפגינים נגד שלטונו של בשאר אסד בכמה מוקדים במדינה. רק בעיר חמה לבדה דווח על 95 הרוגים. פעילי זכויות אדם העריכו כי מספר הקורבנות רק יאמיר, וכי "גופות רבות פזורות ברחובות, על המדרכות והכבישים"

תמונות מהמתרחש בסוריה. טבח לאור יום (youtube)

יום אחרי שקצין סורי בכיר החליט לפרוש מכוחותיו של אסד שהורו לפתוח באש על אזרחים והקים צבא מורדים שייאבק באנשיו של הנשיא, מדווחים פעילי זכויות אדם במדינה על מעשי המוניים של שמבצעים כוחות הביטחון הסוריים במפגינים הקוראים להחלפת השלטון. לטענתם, עומד מניין ההרוגים משעות הבוקר על 140 קורבנות.

העימות האלים ביותר בין הצדדים התרחש בעיר חמה, שרק בתחומיה נהרגו 95 אזרחים. נוסף על כך, בתקריות בכל רחבי סוריה נרשמו עשרות פצועים, רובם במצב קשה, ו-300 אחרים נעצרו בפרברים הכפריים שבפאתי דמשק.

דובר אחד מארגוני האופוזיציה בסוריה, עאמר אל צאדק, העריך בריאיון רדיופוני כי מספר ההרוגים הסופי בחמה יהיה גבוה מכפי שנמסר עד כה, ואמר כי "לאורך הרחובות בכל רחבי העיר מוטלות גופות רבות על המדרכות והכבישים".

אל צאדק סיפר "של כוחות הביטחון, יחד עם חיילי הצבא, הסתערו על העיר חמה ופתחו באשר לכל עבר. עד כה הצלחנו לזהות רק 62 מבין הגופות".

בדיר א-זור דווח על 19 הרוגים ש"נורו מאש צלפים שארבו להם מעמדות גבוהות שתפסו". המקומיים דיווחו כי רובם נורו בראשיהם ובצוואריהם.

סוכנויות ידיעות מדווחות כי לנוכח מספר הפצועים הרב, "מתקשים בתי החולים לקלוט את כולם בשל מחסור מהותי בציוד רפואי חיוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת