מפקד המורדים בלוב נורה למוות

המנהיג הצבאי של המורדים בלוב עבד-אל פתח יונס נורה למוות היום בדרכו להופיע בפני ועדה שיפוטית. שני שומרי ראשו של יונס נורו גם הם למוות. עד כה לא ידוע היכן נורו השלושה, אם כי היורה נעצר והוא מוחזק בידי כוחות המורדים. מנהיג המורדים עבדל-אל ג'אליל מסר כי המאמצים מתמקדים כרגע במציאת גופות השלושה

הלחימה בלוב נמשכת, ארכיון (AP)

המנהיג הצבאי של המורדים בלוב, עבד-אל פתח יונס, נורה למוות על ידי תוקפים, כך מסר הלילה מנהיג המורדים מוסטפה עבד-אל ג'אליל.

"קיבלנו הערב חדשות שיונס ושניים משומרי ראשו נורו למוות לאחר שהוא נקרא להופיע בפני ועדה שיפוטית שחוקרת את ענייני המלחמה", אמר ג'אליל לעיתונאים בבנגאזי. לדברי ג'אליל יונס נרצח בטרם הספיק להופיע בפני הוועדה המשפטית והיורה נעצר. עד כה לא ברור היכן נורו יונס ושני שומרי ראשו. ג'אליל הוסיף כי כרגע מתמקדים המאמצים בניסיון למצוא את גופות השלושה.

במהלך היום נפוצו שמועות שונות בנוגע למותו של יונס. אחת מהטענות הייתה כי הוא נעצר ונורה על ידי מורדים שחשדו בו כי הוא משתף פעולה עם כוחותיו של מנהיג לוב קדאפי. ג'אליל הכחיש את הטענות ואמר כי אלה שמועות שמפיצים אנשי קדאפי על מנת לזרוע פילוג בקרב המורדים. זמן קצר לאחר הודעתו של ג'אליל פרץ חמוש לתוך מבנה המלון שבו דגיבר אל הכתבים וירה צרורות לאוויר.

יונס היה מעורב בקבוצה שיזמה את ההפיכה בלוב שנת 1969, שבסופה עלה קדאפי לשלטון. הוא שימש כשר הפנים בלוב לפני שערק ותפס עמדה צבאית בכירה בקרב המורדים בפברואר השנה.

רוצה לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק