חיפוש בביתו של מוחמד דחלאן ברמאללה

לקראת מעצר? כוחות ביטחון פלסטינים פשטו הבוקר על ביתו של בכיר פת"ח לשעבר מוחמד דחלאן ברמאללה וערכו בו חיפוש. דחלאן הושעה מהפת"ח ונפתחה נגדו חקירה לאחר שעלה חשד כי פעל נגד אבו מאזן וניסה לבצע הפיכה צבאית בגדה

מוחמד דחלאן. ארכיון (חדשות 2)

כוחות ביטחון פלסטינים פרצו הבוקר וערכו חיפוש בביתו של בכיר הפת"ח לשעבר מוחמד דחלאן ברמאללה, כך מדווחים כלי תקשורת פלסטיניים. במהלך החיפוש הוחרמו כלי נשק, מחשבים ורכבים משוריינים בבעלותו.

דחלאן נמנה בעבר עם צמרת הנהגת הפת"ח והרשות הפלסטינית, ונחשב לאחד האנשים החזקים ברשות. היו בעבר אף שהחשיבו אותו כיורש פוטנציאלי לתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית, אך בסוף השנה שעברה הוא נמלט משטחי הרשות בעקבות דיווחים לפיהם הוא מעורב בניסיון הפיכה נגד היו"ר הנוכחי אבו מאזן.

בחודש נובמבר בשנה שעברה דווח בכלי תקשורת פלסטיניים כי דחלאן וכמה ממקורביו העבירו מסרים חשאיים לבכירים אמריקניים, לפיהם אין ביכולתו של אבו מאזן לשלוט בפועל בנעשה ברשות, וכי יש לפעול להדיחו. בנוסף דווח, כי דחלאן ומקורביו הקימו כוח סודי ומיוחד, שאמור לפעול עם מתן ההוראה לכך מדחלאן עצמו, ולבצע הפיכה צבאית בגדה המערבית.

שנוא גם בעזה

בעקבות הדיווחים הוקמה ועדת חקירה מיוחדת, שהחליטה להשעות את דחלאן מכל פעילות רשמית, וכן את חברותו בפת"ח. דחלאן עצמו נמלט לירדן מחשש לחייו. בימים האחרונים דווח כי הגיש ערעור לבית הדין ברמאללה בבקשה לבטל את השעייתו ופסילת חברותו בפת"ח, וההערכות הן כי המבצע שנערך הבוקר בביתו הוא חלק מהחקירה המתנהלת נגדו.

דחלאן נחשב גם לאחת הדמויות השנואות על ארגון החמאס. בעזה הוא מצטייר כדמות מושחתת וחתרנית. עדות קשה לעוינות כלפי דחלאן הייתה בלינץ' האכזרי שבוצע במקורבו, סמיח אל-מדהון, עם השתלטות החמאס על רצועת עזה ביוני 2007. כלי התקשורת של החמאס תיעדו את הלינץ' הקשה בגופתו, וכן תועדו תושבים בעזה הקוראים לבצע את אותם המעשים גם בדחלאן עצמו.

רוצה לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק