האח הגדול: גירסת בשאר אסד

החל מהשבוע הבא יציינו בעולם הערבי את חודש הרמדאן, ועמו מגיעות גם סדרות הדרמה והקומדיות. אחת מהן היא הסדרה "ארמון העם", סדרה מצויירת-קומית בכיכובם של נשיא סוריה בשאר אסד, אחמדינג'אד ובכירי המשטר הסורי והאירני - שנכנסים יחד לבית אחד ומנהלים משם את המלחמה נגד המפגינים. בסוריה כבר לא יכולים לחכות

אסד וה"כוכבים" ב"ארמון העם" (חדשות 2)

בשבועות הקרובים יחלו מדינות ערב לציין את חודש הרמדאן - ועמו מגיעות גם סדרות הדרמה והקומדיות המשודרות בשעות צפיית השיא מדי ערב. גם השנה צפויות לשבור את שיאי הרייטינג מספר סדרות - רובן עוסקות ב"אביב העמים הערבי" שחווה האזור בשנה החולפת.

ביקורת מפורשת על משטרי ערב יהיה קשה מאוד למצוא גם השנה בטלוויזיה, אך באינטרנט - שנטל חלק מרכזי במהפכות, כבר ניתן למצוא מספר סדרות קומיות על מנהיגי האזור ובהן ביקורת קשה על התנהלותם של המנהיגים כלפי בני עמם המפגינים.

אחת הסדרות, שאמורה לעלות ברשת ב-1 באוגוסט, היא "ארמון העם", סדרה קומית מצויירת בהפקה סורית, שכוכביה הם ראשי המשטר הסורי והאירני. הנשיא אסד, אחיו מאהר, היועצת האישית שלו בוסיינה שעבאן, איש העסקים המיליארדר הסורי ראמי מחלוף (אחיינו של הנשיא), וגם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד והמנהיג הרוחני של אירן עלי חמנאי - כולם נכנסים ל"בית אחד", ארמון הנשיאות בדמשק, בו מתרחשת העלילה בסגנון "האח הגדול".

הרשת בכלל ואתרי האינטרנט המזוהים עם המפגינים בסוריה כבר גועשים בציפייה לפרק הראשון בסדרה הקומית, ובשבוע שעבר עלה לרשת פרומו ראשון לסדרה. ולמרות הלחץ העצום על חברת ההפקה, היא עדיין מסרבת לחשוף פרטים אודות הסדרה - אך מבטיחה הפתעות מצחיקות ויוצאות דופן.

ובמצרים: הכוכב שתמך במובארק חוזר

בינתיים, מה שכן מוכנים בהפקה לומר הוא שהסדרה תעסוק ב"אופן בו המשטר הסורי ותומכיו התמודדו עם המפכה בסוריה". לדברי גורמים בהפקה, "הסדרה תציג גם את האופן בו טיפל המשטר בברוטליות ובחוסר הומניטריות בהפגנות השקטות" - כל זאת בנימה קומית וביקורתית. גורמים בהפקה אף רמזו כי קיבלו איומים על חייהם בעקבות עריכת הסדרה המצוירת.

סדרה נוספת שצפויה לעורר תשומת לב רבה במהלך חודש הרמדאן היא סדרת דרמה-קומית עלילתית מצרית, בהשתתפותו של השחקן המצרי המוכר עאדל אימאם.

אימאם, שהואשם במהלך המהפכה במצרים בהזדהותו עם הנשיא המודח חוסני מובארק, ביקש להוכיח למעריציו כי הוא מתנער מהתדמית הזו, ועל כן הצטרף להפקה המיוחדת - בה הוא מגלם קצין מצרי לשעבר, העובד בשגרירות המצרית בתל אביב, ואשר מחליט לנקום בישראל על "מעשיה הברבריים בפלסטין".

אימאם מצליח לגייס חמישה פעילים למשימתו ומקים חולייה מיוחדת שמסתננת לישראל דרך המנהרות. מכאן והלאה, הופכת המשימה להרפתקה של ממש.

רוצה לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק