עזה: עונש מוות לשני "משתפי פעולה עם ישראל"

משרד הפנים של החמאס הודיע הבוקר כי שני תושבי הרצועה, שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל, הוצאו הבוקר להורג. "הם פגעו באינטרסים הלאומיים העליונים", נטען בהודעת משרד הפנים בעזה. שמותיהם לא פורסמו בתקשורת

הוצאה להורג בעזה, ארכיון (חדשות 2)

כך ייעשה לאיש ש"בא במגע עם ישראל": משרד הפנים של החמאס הודיע הבוקר כי הוציא להורג שני משתפי פעולה עם ישראל. השניים, שראשי התיבות של שמותיהם בלבד פורסמו בכלי התקשורת בעזה, הורשעו על פי ההודעה של משרד הפנים של החמאס ב"קשירת קשר עם רשויות הכיבוש".

"עונש המוות ניתן לאחר שהוכחו האישומים, והנידונים למוות זכו לכל זכויותיהם בטרם הוצאו להורג", נמסר ממשרד הפנים העזתי. על פי הדיווח ברצועה, השניים נידונו למוות כבר בחודש נובמבר 2004, אך הגישו ערעור לבית הדין לערעורים, שדחה את בקשתם ב-14 ביולי.

"קשרו קשר עם גורמים עוינים"

"שני הנאשמים הורשעו בקשירת קשר עם גורמים ביטחוניים זרים ועוינים, במטרה לפגוע באינטרסים הלאומיים העליונים", נכתב בהודעת משרד הפנים בעזה. "כמו כן, הורשעו השניים בפגיעה בכוח ההתנגדות ובניסיון רצח".

במהלך מבצע "עופרת יצוקה" בינואר 2010, דיווחו כלי תקשורת ערביים כי הוצאו מספר תושבי עזה להורג, לאחר שהואשמו והורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל. על פי הדיווחים, הנידונים למוות הורשעו בהעברת מידע לישראל ושיתוף פעולה.

רוצה לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק