לראשונה מאז פרוץ המהומות בסוריה: הצבא התנפל על מעוז הכורדים

אנשי כוחות הביטחון של הנשיא אסד הסתערו על מפגינים שקראו להדחתו בעיר קמישלי המזוהה עם המיעוט הכורדי שבמדינה. לא ידוע על הרוגים, אך דווח על כמה נפגעי ירי. גם בערים אחרות בסוריה נערכו כמדי יום שישי הפגנות נגד הנשיא, ומורגשת בהן נוכחות צבאית מאסיבית, עד כה דווח על 11 הרוגים

עוד שישי של מהומות בסוריה. ארכיון (חדשות 2)

שגרת הדמים הקבועה בימי שישי של סוריה התחדשה גם היום, עם תום התפילות במסגדים - כשהמונים יצאו לרחובות ערי המדינה במחאה על המשך שלטונו של בשאר אסד. מי שספג הפעם לראשונה את נחת זרועם של אנשי כוחות הביטחון הסוריים היו בני המיעוט הכורדי - שאלפים מהם יצאו להפגין בעיר קמישלי. בתגובה, הסתערו עליהם מאות שוטרים ואנשי כוחות הביטחון אחרים ופיזרו אותם באלות ובגז מדמיע. ארגוני זכויות אדם בסוריה דיווחו על כמה פצועים כורדיים מירי שנפתח לעברם.

גם באזורים אחרים של סוריה נמשכה המחאה נגד שלטונו של אסד. פעילי אופוזיציה דיווחו כי רבבות מפגינים יצאו לרחובות הבירה דמשק ופרבריה, וכך גם בעיר חומס הנצורה, בעיר החוף לטקיה, בבירת חבל החורן דרעא ובדיר א-זור. פעיל אופוזיציה בכיר דיווח על "פריסה רחבה של כוחות הביטחון והצבא בערים, הצבת מחסומים בכניסות וביציאות מהן והגבלת התנועה הפנימית בתוכן". מהמדינה מדווחים כי לפחות 11 בני אדם נהרגו במהומות היום במדינה, מתוכם חמישה בעיר חומס ושישה נוספים בפרבר של דמשק בשם מליחא.

בעיר דומא, המרוחקת כ-15 קילומטרים בדמשק, נמסר על נוכחות מאסיבית של כוחות הביטחון הסוריים - שנערכו סביב המסגד הגדול שבה "לקראת ההפגנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת