נסראללה: "הסכם הגרעין ימנע מלחמה אזורית"

מנהיג חיזבאללה בירך על הסכם ההבנות בין המעצמות ואירן והבהיר כי הוא עשוי למנוע סכסוך אזורי ואף מלחמת עולם נוספת. "אין ספק שעסקת הגרעין עם אירן גדולה וחשובה עבור המזרח התיכון", ציין נסראללה

"הישג חשוב". נסראללה (רויטרס)

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס הערב (שני) להסכם ההבנות בין אירן והמעצמות ואמר כי הוא עשוי למנוע מלחמה אזורית. "אין ספק שעסקת הגרעין עם אירן היא הישג גדול וחשוב עבור המזרח התיכון", ציין נסראללה בריאיון שהעניק לטלוויזיה הסורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת מנהיג חיזבאללה, דווקא פעולותיה של ישראל היו עשויות להוביל לסכסוך אזורי. "ישראל תמיד איימה לתקוף את מתקני הגרעין באירן", ציין נסראללה. "דווקא מהלך שכזה היה עשוי להביא למלחמה אזורית או אפילו למלחמת עולם".

מזכ"ל חיזבאללה הוסיף כי נוכחות ארגונו בסוריה נקבעת באופן מלא על ידי השלטון הפוליטי והצבאי בדמשק. "מדיניות ההתנערות הלבנונית היא שקר גדול", הבהיר וציין כי הברחות נשק ואנשים מעבר לגבול מוכיחה זאת.

ביום שישי האחרון התייחס גם נשיא אירן חסן רוחאני להבנות בין הצדדים והצהיר כי מדובר בהסכם היסטורי. "אנחנו לא מרמים, אנחנו לא דו פרצופיים", אמר רוחאני בהצהרה ששודרה בטלוויזיה באירן. "אם הבטחנו - נפעל בהתאם להבטחה. כמובן שהדבר תלוי בכך שגם הצד השני יפעל בהתאם להתחייבויותיו".

"היום הזה ייחקק לעד בזיכרון ההיסטורי של העם האירני", אמר. "יש מי שחושבים שעלינו להילחם בעולם או להיכנע למעצמות, אבל אנחנו אומרים שישנה דרך שלישית - אנחנו יכולים לשתף פעולה עם העולם".