הנייה לארדואן: הסר המצור מעל עזה

כשברקע הדיווחים על ביקור צפוי של ראש ממשלת טורקיה ארדואן ברצועת עזה, פונה אליו היום ראש ממשלת החמאס בבקשה להמשיך בסיוע להסרת המצור מעל עזה ובשיקום העיר. "מדינתך מבינה את משמעות שיקומה של עזה והסרת המצור", כתב הנייה. חמאס: עוד אין אישור רשמי לביקור

הניה. פנייה לארדואן (חדשות 2)

סימן נוסף להתחממות ביחסים בין חמאס לטורקיה? ראש ממשלת החמאס בעזה, אסמאעיל הנייה, שלח היום איגרת לעמיתו הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן, בה ביקש ממנו לסייע בשיקומה של רצועת עזה ובהסרת המצור מעל הרצועה - כך מדווחים בשעות הצהריים כלי תקשורת פלסטיניים. האיגרת נשלחה כשברקע הדיווחים על ביקור אפשרי שיערוך ארדואן ברצועת עזה ב-25 ביולי.

את האיגרת העבירו לבכירים בטורקיה אנשי משלחת חמאס, המבקרת בימים אלו במדינה במסגרת ניסיונות של הממשל באנקרה לקדם את שיחות הפיוס בין חמאס לפת"ח. "אנו מעריכים את מאמצי ממשלת טורקיה בסיוע לעם הפלסטיני ואת הסיוע הנרחב והמתמשך להסרת המצור מעל רצועת עזה", כתב הנייה באיגרת לארדואן.

חמאס עוד לא קיבל אישור רשמי לביקור ארדואן

"מדינתך מבינה את משמעות שיקומה של עזה והסרת המצור", המשיך הנייה. "המצב בירושלים דורש השקעת מאמצים ערביים ואסאלמיים עזים, להתמודדות עם המזימות הציוניות - באופן שישמור על ירושלים כמדינה ערבית ואסלאמית".

כלי תקשורת של החמאס דיווחו היום כי בעזה כבר נערכים להגעתו של ארדואן לרצועה, אם כי עדיין לא התקבל אישור רשמי וסופי להגעתו.

רוצה לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק