יהודי לוב: אל תצילו את משטר קדאפי

בקריאה נרגשת לעולם המערבי ולישראל, אומר יו"ר ארגון יהודי לוב רפאל לוזון כי אסור להגן על משטרו של קדאפי. "אנחנו שלחנו ציוד ותרופות למיסטרה ולבנגאזי - מעוזי המורדים", אמר לוזון בריאיון לעיתון "א-שרק אל אווסט". במקביל נמשכים הקרבות בין המורדים לאנשיו של קדאפי

יו"ר ארגון יהודי לוב, רפאל לוזון, דחה באחרונה הצעה של קדאפי לבקר בטריפולי - כך מפרסם העיתון "א-שארק אל אווסט".

בריאיון נרחב שהעניק לעיתון, הצהיר לוזון כי הוא מתנגד לכל יוזמה להציל את שלטונו של קדאפי, וקרא לישראל לתמוך במורדים. עוד הוסיף לוזון כי הארגון שבראשותו הוא עומד, שלח באחרונה תרופות וציוד לערים מיסרטה ובנגאזי, הנחשבות למעוזי המורדים בלוב.

בניסיון נוסף להתקרב לישראל, הודיע באחרונה שליט לוב מועמר קדאפי כי הוא מתכוון לפצות את היהודים שאולצו לעזוב את בתיהם וגורשו מלוב אחרי שנת 48. רכושם העזוב של יהודי לוב מוערך בכ-75 מילארדי דולרים.

במקביל נמשכים העימותים העזים בין צבא לוב לכוחות המורדים ברחבי לוב. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה על חילופי אש קשים בין הצדדים במערב המדינה.

חשיפה: המסר שהעביר קדאפי לישראל

מועמר קדאפי, רודן לוב שהפך כבר למבוקש בערכאות הבינלאומיות בגין מעשי הטבח שהוא מבצע בעמו מאז החלה ההתקוממות שם, פנה למנהיגי ישראל במסר מוקלט. בסרטון, שנחשף לראשונה ב"אולפן שישי", אורך 24 דקות. קדאפי קורא בו דווקא לישראל לסייע "לשים קץ לתקיפות של כוחות נאט"ו" בארצו.

אותו קטע וידאו כולל את הדברים שאמר קדאפי בקולו ומלווה בתמונות. הוא הועבר לפוליטיקאים בישראל באמצעות משלחת של נציגים לוביים שערכה ביקור חשאי בארץ לפני ימים אחדים ושהתה כאן שלושה ימים.

בדיקה במעבדת קול קבעה כי קדאפי הוא אכן מי שמדבר בסרטון, שלפי ההערכה הוקלט בסוף החודש שעבר או בימיו הראשונים של יולי. עותקים של התקליטור פוזרו על ידי אנשי המשלחת, בין היתר, בקרב עולי לוב ופוליטיקאים, ואף בין אנשי ביטחון.

אובדן החבר הטוב בלתי נסלח

קדאפי הטיח האשמות בכוחות נאט"ו ובפעולותיהם: "הם אומרים - הפצצנו יעד צבאי לגיטימי. אתם פראי אדם! אתם המצפון של העולם?!". על פעולותיו של אנשי כוחות הביטחון לא תשמעו בהקלטה, בטח ובטח לא באלה שכוונו נגד אזרחים.

אבל באשר למי שהוא רואה כתוקפן – הוא לא חוסך ביקורת: "ידעתם שבבתים האלה (שהופצצו, כביכול) גרות משפחות וגרים ילדים. צפיתם וצילמתם ווידאתם שחוואלדי גר שם. עקבתם אחריו ובדקתם היכן הוא שוהה ולהיכן הוא חוזר כדי להרוג אותו".

אותו חוואלדי, שנזכר בהקלטה יותר מפעם אחת, היה אחד מחבריו הקרובים של קדאפי. הוא נהרג בהפצצה של בנות הברית, ומקולו ונימת דבריו ניתן להבין כי חיסולו הביא לפגיעה אישית קשה ברודן.

"איך אתם אומרים שהפצצתם מטרה צבאית לגיטימית?!", המשיך קדאפי להגיד כשהוא זועם. "ידעתם מה התפקיד של חוואלדי כמובן ומה הוא בשביל קדאפי. אבל אפילו שזה ככה, מי הרשה לכם להרוג את חוואלדי? לפי איזה חוק? איפה נאמר שמותר להרוג פוליטיקאים או מנהיגים?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת