הטיימס מדווח: סקאדים הועברו לחיזבאללה במסגרת שיתוף פעולה עם סוריה, אירן וצפון קוריאה

יש מי שמרוויח מאי היציבות בשלטון הסורי: הטיימס הלונדוני מדווח כי באחרונה התקבל בלבנון משלוח איכותי של טילים ארוכי טווח. גורמי מודיעין: זה כחלק מתכנית גדולה ששותפות בה גם צפון קוריאה ואירן

סוריה מחמשת את חיזבאללה בטילים ארוכי טוו (חדשות 2)

מזה מספר חודשים מתנהלות בסוריה הפגנות ענק, הקוראות להדיח את הנשיא בשאר אסד מתפקידו. בעקבות חוסר היציבות במדינה, החליט אסד לחזק את ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה, והעביר אליו טילים בליסטיים וטילי סקאד - כך מדווח הבוקר הטיימס הלונדוני. במקביל שוקלים בסוריה על תכנית לייצור טילים ורקטות מתקדמות.

על פי הדיווח, שנשען על גורמי מודיעין מערביים, החלה סוריה באחרונה בתכנית לייצור טילים מתקדמים, תוך שיתוף פעולה כלכלי ומקצועי מצד השלטונות באירן ובצפון קוריאה. חלק מהתכנית היא הקמת "עיר טילים", באזור הררי במדינה, שם תרוכז התכנית ויפותחו הטילים. תכנית זו, שבראשה עומדים אנשי מרכז המחקר בדמשק כבר זכתה לגינוי מארה"ב.

"לא יודעים מה לעשות עם כל המשלוח"

בדיווח שהתפרסם מצוטטים גורמי מודיעין ישראלים, שמאשרים כי חיזבאללה התחמש בצורה איכותית בתקופה האחרונה, ובהחלט ניתן לראות תהליך של התעצמות בארגון. "הם ניצלו את העובדה שהשלטון בסוריה לא יציב, והעבירו כמות ענקית של נשק ללבנון", הוסיף הגורם הצבאי, שהדגיש כי למרות האיום הגדול מצפון - הגבול מעולם לא היה שקט יותר.

ומעבר לגבול, בעוד שבשגרירות הסורית בלונדון הכחישו כי הם מעבירים נשק לחיזבאללה, אחד מלוחמי הארגון טוען כי המשלוח שקיבלו משכנתם היה איכותי מאוד. "לא ידענו איפה לאחסן את כל מה שקיבלנו", ציין איש החיזבאללה, שאמר כי ברגע שהמצב בסוריה יתייצב, הנשק יחזור לצבאו של אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת