צפו: הסלבס הסורים מצטרפים למחאה

החמרה במצבו של הנשיא אסד בסוריה: עכשיו גם כוכבי התרבות של סוריה ושורה של מפורסמים מצטרפים למחאה נגדו. המונים הפגינו היום בכיכר המרכזית של דמשק, עד שגורשו באלימות על ידי הצבא. ברחבי המדינה נהרגו 14 בני אדם בהתנגשויות בין המפגינים למשטר

מחאה משמעותית מאוד, החמרה דרמטית במצבו של אסד. האירוע מביא לתאוצה במחאה, יכול להיות שזה מדרון תלול. לראשונה מאז החלה המחאה, מצטרפים להפגנות הידוענים של סוריה. שחקניות תיאטרון, עיתונאים ידועים ואנשי רוח יצאו לרחוב וקראו קריאות נגד השלטון.

בכיכר המרכזית של דמשק, נאספו המוני מפגינים, ביחד עם הידוענים והשמיעו את הקולות נגד אסד. את צבאו של אסד לא הרשים מעמדם של החלק המפורסם של המפגינים והם פיזרו אותם בכוח, תוך שימוש גם באלות חשמליות. חלק מהמפגינים גם נעצרו.

משמעות הדבר היא שההתקוממות העממית בסוריה הצליחה לחדור גם לשכבות הגבוהות של החברה, כוכבי התרבות. למעשה, אלה אותם האנשים שהיוו את "חגורת הביטחון" של המשטר. ההפגנות נמשכו היום ברחבי המדינה ו-14 בני אדם נהרגו.

השבוע ניסה הנשיא הסורי להוביל מהלך לפיו הוא יוביל את המהפכה נגד המשטר שלו עצמו. הפוליטיקאים התכנסו בדמשק ובאופן חריג, תמונתו של הנשיא נעדרה מהקיר. המהלך לא צלח ואסד מוצא את עצמו עם בידוד הולך וגובר, כולל קרע של ממש ביחסים עם ארצות הברית וסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת