נסראללה: "שום כוח לא יצליח לעצור את הבכירים המופיעים בכתבי האישום"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס הערב לראשונה לדוח האום על רצח ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי, המטיל את האשמה על בכירי חיזבאללה. "ועדת החקירה משתפת פעולה עם ישראל", תקף. "כתב האישום הזה רק מחזק את עמדתנו ונחישותנו בשמירה על הדרך שלנו, דרך ההתנגדות"

נסראללה בנאומו, הערב (חדשות 2)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם הערב ממקום מחבואו בלבנון והתייחס, כצפוי, לכתבי האישום שהגיש שבוע בית הדין הבינלאומי בהאג לידי בית המשפט הלבנוני העוסק בפרשת רצח ראש הממשלה לשעבר רפיק אל-חרירי.

"יש לנו מסמכים המוכיחים כי מחשבים ואמצעים טכנולוגיים של ועדת החקירה בעניין חרירי הועברו לישראל ודרך ישראל", אמר נסראללה. "מדוע לא העבירו אותם דרך נמל ביירות? זו אחת ההוכחות לכך שוועדת החקירה משתפת פעולה עם ישראל".

בנאום שולבו קטעי וידאו ובהם הוצגו מסמכי מכס, לכאורה, של ישראל, המוכיחים את מעברם של המסמכים. בסרטון אחר הוצגו דמויותיהם של כמה מהחוקרים בפרשת חרירי, לכאורה, ואשר לטענת חיזבאללה כיהנו בעבר בתפקידי ביון שונים בארצות הברית ובמערב.

"אנשי חיזבאללה לא ייעצרו"

בין היתר, נטען כי חלק מהחוקרים היו קצינים בכירים ב-CIA וב-FBI ועל כן יש להם "דעות קדומות". "מה יש לנו לומר נוכח העדויות הללו?", תהה נסראללה לאחר שידור סרטון בו נראה לכאורה אחד החוקרים. "אלו הם אנשים, שחלקם היו רוצחים, משתפי פעולה או בעלי דעה קדומה - ויותר מכל, היו קשורים ל-CIA. מר פאלמר, אלו האנשים שעבדו איתך?", קרא לממונה על דוח האום.

לאחר מכן, פנה נסראללה לעסוק במה שהוא מכנה "השחיתות של החוקרים בוועדת החקירה". "סגן יו"ר ועדת החקירה קנה מסמכים וקנה עדויות בכסף", טען מזכ"ל חיזבאללה והציג סרטון של אותו אדם. "הוא נראה מבסוט, מרוצה, בסרטון, הא?", גיחך נסראללה.

"נוכח המצב הזה, בו הוגשו כתבי אישום נגד ארבעה אנשי התנגדות שלנו, ברצוני לומר כי למרות כל מה שנטען - שלבנון בלב הסערה ועומדת על סף פיצוץ, הרי שמדובר רק בתקוותיה של ישראל. אם ירצה אללה, לא תהיה מלחמת אחים בין הלבנונים, ובפרט בין הסונים לשיעים", אמר. "שום כוח לא יצליח לעצור את הבכירים המופיעים בכתבי האישום".

"נמשיך להתנגד לכובש הציוני"

הוא סיכם: "כתב האישום הזה רק מחזק את עמדתנו ונחישותנו בשמירה על הדרך שלנו, דרך ההתנגדות, דרך ההגנה על המולדת שלנו - דרך בה אנו נוהגים מאז ראשית המאבק בכובש הציוני את פלסטין".

מדובר בניסיון נוסף, אחרון אולי, של נסראללה, "לעקר" את כוחה של ועדת החקירה לחיסולו של חרירי באמצעות הוכחות "חותכות", לדבריו של נסראללה, לפיהן מדובר בוועדה לא מושחתת ולא ניטרלית.

מאז חיסולו של חרירי ניסה נסראללה להוכיח במספר נאומים שונים כי מדובר בוועדה מושחתת שפועלת לטובת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק