לבנון מאשרת: הוצאנו צווי מעצר לפעילי חיזבאללה

אחרי החגיגות אתמול בלבנון בעקבות הגשת טיוטת כתב האישום בפרשת חיסולו של רה"מ לשעבר רפיק אל-חרירי, אישר היום משרד הפנים במדינה באופן רשמי את הוצאת צווי המעצר ל-4 פעילי בארגון חיזבאללה, ביניהם בכיר בארגון, ממשיך דרכו של עימאד מורניה. חרירי הבן בירך אתמול על הגשת כתב האישום וכינה אותו "יום היסטורי"

לבנון מאשרת היום באופן רשמי כי הוציאה ארבעה צווי מעצר נגד פעילי חיזבאללה, הנאשמים בהתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי. השם הבולט ברשימה על פי הודעת משרד הפנים במדינה הוא מוסטפא בדר א-דין, ממלא מקומו וגיסו של בכיר החיזבאללה עימאד מורניה, שחוסל בסוריה ב-2008.

למעט בדר א-דין, מופיעים ברשימה גם פעילי הארגון חסן עיסא, אסד סברא וסלים אל-עייש. עם זאת, לא נמסר בהודעת המשרד מהם הצעדים שיינקטו כדי להביא את הארבעה לדין.

סעד חרירי על טיוטת כתב האישום: "יום היסטורי ללבנון"

השופט הלבנוני הממונה על הפרשה קיבל אתמול לידיו את כתב האישום המלא מבית הדין הבינלאומי בהאג, שכתב בחודשים האחרונים דוח מיוחד בנושא.

רשת LBC הלבנונית דיווחה כי כתב האישום מורכב מ-130 עמודים. עדיין לא ברור מתי יפורסם הדוח המלא בנושא. על פי הדיווח ב-LBC, המתבסס על מקורות לא רשמיים בהאג, אישר השופט דניאל פרנסן את כתב האישום שהוגש על ידי התובע הכללי של בית הדין, דניאל פלמר.

ראש ממשלת לבנון לשעבר ובנו של רפיק אל-חרירי, סעד אל-חרירי, אישר אתמול בשעות הצהריים את הידיעה בדבר קבלת טיוטת כתבי האישום בביירות. "זהו יום היסטורי ללבנון", אמר אל-חרירי. גם התובע הלבנוני בפרשה, סעד מירזה, אישר את דבר קבלת טיוטת כתבי האישום ואת צווי המעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק