לראשונה בסוריה: הפגנות אלימות גם בחלב

מאות מפגינים יצאו בשעות הערב בהפגנות ובקריאות נגד שלטונו של נשיא סוריה בעיר חלב - לראשונה מאז פרוץ המהומות בסוריה. חלב נחשבת ל"עיר מפתח" שעשויה להכריע את המערכה לטובת המפגינים באם המהומות תתגברנה. עשרות עצורים בתום יום העימותים בעיר

האם הגיע אסד לנקודת האל-חזור במהומות נגד משטרו? מאות מפגינים יצאו בשעות הערב בהפגנות ובקריאות נגד שלטונו של נשיא סוריה בעיר חלב - לראשונה מאז פרוץ המהומות בחודש מרס. בשישה מוקדם ברחבי העיר, ובהם גם האוניברסיטה, יצאו ההמונים להפגין - ונתקלו בתגובה קשה מצד כוחות הביטחון.

העיר חלב נחשבת ל"עיר מפתח" בהתנהלות המהומות. מתגורר בה רוב מעמד הביניים, הסוחרים הסונים הוותיקים - מה שמעניק לה משמעות רבה שעשויה גם להכריע את המערכה לטובת המפגינים באם המהומות תתגברנה בעיר.

"אסד חולה במחלה כרונית סופנית"

פקיד צרפתי בכיר כינה השבוע את המצב בו נמצא נשיא סוריה כ"מחלה כרונית סופנית", בה הוא נאבק באמצעות כוחות הביטחון שלו, המהווים את ה"תרופה" שתחזיק אותו בחיים לאורך זמן. גם הבכיר הצרפתי מעריך כי חלב תקבע את עתיד המהומות.

בתום יום העימותים בעיר, על פי הדיווחים, עשרות בני אדם נעצרו בעקבות ההתנפלות של כוחות הבריונים של אסד, ה"שביחה". עם זאת, עדיין קשה להעריך בשלב זה מה נפח המהומות בעיר נגד המשטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק