סעודיה: גם אנחנו רוצים גרעין

דיפלומט סעודי בכיר מצוטט היום בעיתון ה"גרדיאן" בדברים שאמר בשיחה עם בכירים בברית נאט"ו. "אירן היא 'נמר מנייר עם טפרים מפלדה' שמפר את האיזון באזור כולו", אמר הנסיך הסעודי והוסיף: "נשק גרעיני אירני יאלץ את ערב הסעודית לשנות את המדיניות באופן שעשוי להוביל לתוצאות דרמטיות"

מרוץ החימוש במזרח התיכון תופס תאוצה. אחרי התרגיל הצבאי הענק שערכה השבוע אירן, אומר היום דיפלומט בכיר מסעודיה כי אם הרפובליקה האיסלאמית תמשיך להתחמש בנשק גרעיני - גם סעודיה תעשה זאת.

ה"גרדיאן" הבריטי פירסם הבוקר תמלול שיחה שניהל הנסיך טורקי אל פייסל, ראש המודיעין הסעודי לשעבר ושגריר הממלכה בארה"ב, עם בכירי נאט"ו. אל פייסל מצוטט כמי שאומר שנשק גרעיני בידיה של אירן "ייאלץ את ערב הסעודית לשנות את המדיניות באופן שעשוי להוביל לתוצאות דרמטיות". בנוסף, ציין הנסיך כי "אירן היא 'נמר מנייר עם טפרים מפלדה' שמפר את האיזון באזור כולו".

"בשלב מסוים נתחיל לפעול כמו אירן"

"אנחנו לא יכולים לחיות במצב בו לאירן יש נשק גרעיני ולנו אין, זה מאוד פשוט", אמר אל פייסל והוסיף: "בשלב מסוים נצטרך להתחיל לפעול באותו האופן". בנוסף, בכירים בריאד מסרו שבכוונתם לפתח תכנית גרעין אזרחית משלהם.

באתר ההדלפות "וויקיליקס" נכתב בעבר שמלך סעודיה אמר כבר בשנת 2008 לעמיתיו בוושינגטון כי "נשק גרעיני אירני ישנה מפת המזרח התיכון כולה ויחייב את סעודיה להשיג נשק גרעיני בעצמה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק