סעד חרירי מאשר: טיוטת האישום הגיעה, זה יום היסטורי ללבנון

בית הדין הבינ"ל בהאג העביר לידיו של השופט הלבנוני החוקר את רצח רפיק אל-חרירי את כתב האישום המלא, באורך 130 עמודים, אודות הפרשה. בהאג מבקשים לעצור 4 אזרחים לבנונים, ביניהם גם יורשו של עימאד מורנייה. לא ברור מתי יפורסם הדוח המלא. חרירי הבן והתובע הלבנוני אישרו קבלת הטיוטה: "זהו יוס היסטורי ללבנון"

סוף לחקירת רצח ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי? השופט הלבנוני הממונה על הפרשה קיבל היום לידיו את כתב האישום המלא מבית הדין הבינלאומי בהאג, שכתב בחודשים האחרונים דוח מיוחד בנושא. כתב האישום כולל גם צווי מעצר נגד 4 אזרחים לבנוניים, אחד מהם בכיר בארגון חיזבאללה.

רשת LBC הלבנונית מדווחת כי כתב האישום מורכב מ-130 עמודים. בין ארבעת המואשמים ברצח, נמצא אדם בשם סלים אל עייש ומוסטפה באדר א-דין, שעל פי דיווחים שונים הוא יורשו של עימאד מורנייה שחוסל ב-2008.

עדיין לא ברור מתי יפורסם הדוח המלא בנושא. על פי הדיווח ב-LBC, המתבסס על מקורות לא רשמיים בהאג, השופט דניאל פרנסן אישר את כתב האישום שהוגש על ידי התובע הכללי של בית הדין, דניאל פלמר.

ראש ממשלת לבנון לשעבר ובנו של רפיק אל-חרירי, סעד אל-חרירי, אישר בשעות הצהריים את הידיעה בדבר קבלת טיוטת כתבי האישום בביירות. "זהו יום היסטורי ללבנון", אמר אל-חרירי. גם התובע הלבנוני בפרשה, סעד מירזה, אישר את דבר קבלת טיוטת כתבי האישום ואת צווי המעצר.

"חמישה פעילי חיזבאללה ברשימה"

מוקדם יותר השבוע דווח בעיתון "א-שרק אל-אווסט" הלונדוני כי בית הדין בהאג צפוי לזמן בימים הקרובים חמישה בכירים בארגון חיזבאללה לחקירה, בחשד למעורבות בחיסול.

על פי הדיווח, שמותיהם של חמשת הפעילים עדיין נשמרים בסודיות, אך יועברו לממשלת לבנון בבקשה לחקירה. "שמות הנאשמים בפרשת החיסול יפורסמו בקרוב מאוד", דווח בעיתון.

בראשית השנה הועברה טיוטת כתבי האישום לבית הדין הבינלאומי בפרשת חיסולו של רפיק אל-חרירי. עם זאת, כאמור, עדיין לא פורסמו שמותיהם של הנאשמים במעורבות בחיסול. על פי חלק מהדיווחים, בכירים רמי דרג בארגון חיזבאללה וכן בממשל הסורי צפויים להיות מואשמים בביצוע החיסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק