אירן מציגה: טילים בליסטיים בתוך בונקר

במסגרת התרגיל הצבאי הרחב "הנביא הגדול 6" שעורכת אירן, נחשף מתקן שיגור תת-קרקעי ובו טילים בליסטיים, המכסים את כל שטחה של מדינת ישראל. מתקני השיגור התת-קרקעיים שנחשפו פזורים ברחבי המדינה, ולדברי אנשי משמרות המהפכה הם בלתי ניתנים לגילוי מן האוויר. עוד בתרגיל האירני: 14 שיגורי טילים במקביל לעבר מטרה אחת

באירן נחשף לראשונה מתקן תת-קרקעי ('סילו') לשיגור טילים בליסטיים לטווח רחוק ובינוני, המכסים את כל שטחה של מדינת ישראל. הצילומים של המתקן פורסמו בטלוויזיה המקומית, במסגרת התרגיל הצבאי "הנביא הגדול 6" שהחל אתמול ויימשך כעשרה ימים.

מתקני השיגור התת-קרקעיים שנחשפו אתמול פזורים בכל רחבי המדינה, ולדברי אנשי משמרות המהפכה - הם "בלתי ניתנים לגילוי מן האוויר". טווח הירי של הטילים המוחזקים בהם דומה לזה של טילי "שיהאב 3", כ-2,000 קילומטרים.

במהלך היום השני של התרגיל, ביצעו משמרות המהפכה 14 שיגורים של טילי קרקע-קרקע לטווח מקסימלי של 2,000 ק"מ, שנורו במקביל לעבר מטרה בודדת – כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית.

מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה הדגיש את מוכנותה של אירן לתקוף בטילים את ישראל וארה"ב במקרה שטהרן תותקף. "הטווח של הטילים שלנו תוכנן בהתבסס על הבסיסים האמריקניים באזור וכן על המשטר הציוני", אמר הגנרל אמיר חג'יזאדה.

"מסר של שלום וידידות למדינות האזור"

אתמול נפתח ברפובליקה האיסלאמית התרגיל הנרחב, שכולל תמרונים של חילות הים, היבשה והאוויר האירניים. בין התרגילים שנערכו אתמול במסגרת התרגיל, בוצע ניסוי בטילים ארוכי טווח ולטווח בינוני, ובהם גם הטיל האירני "סג'יל" שמסוגל להגיע לטווח של 2,000 קילומטרים, טיל "קיאם", וטילי "שיהאב" 1 ו-2.

"בתמרונים יתורגלו פגיעות במטרות בים וביבשה", אמר אתמול מפקד יחידת התעופה והחלל במשמרות המהפכה, הגנרל אמיר עלי חאג'יזאדה, שניסה גם להעביר מסר מרגיע לקראת התרגיל: "הוא מהווה מסר של שלום וידידות למדינות באזור".

לפני 3 שבועות: ניסוי טילים חשאי

בראשית החודש ביצעה אירן שני ניסויים חשאיים של שיגור טילים בליסטיים, אותם היא ניסתה להסתיר מעיני העולם. מדובר בטילים "שיהאב 3" ו"סג'יל" - שניהם בעלי טווחים המכסים את כל שטח מדינת ישראל. שני הניסויים הסתיימו בהצלחה מבחינת האירנים.

מי שחשף את הניסויים האירניים החשאיים הוא דוח סודי של מומחים ופקחים של האו"ם שהודלף בימים האחרונים לאינטרנט. על פי הדוח, שלא היה אמור להתפרסם, חברות התעופה הלאומיות של אירן וקוריאה הצפונית, עסקו בהטסת חלפים של טילים בין שתי המדינות, ובמסגרת זו ביצעו נחיתת ביניים בסין.

הסינים התרגזו, ולחצו על האמריקנים שלא לפרסם את דוח האו"ם. וכך, "ידיים עלומות" הן אלה שהדליפו את הדוח - המעיד על כך שהאירנים כל הזמן עסוקים בפיתוח ושיפור היכולת הטילית שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק