קשה לצפייה: כך מתעללים במפגינים נגד בשאר אסד

עדות חדשה מזוועות המשטר הסורי נגד המפגינים ברחובות: סרטון וידאו שהועלה לרשת מתעד כיצד כוחות הביטחון והבריונים של אסד מתעללים במפגינים בפינת הרחוב, מכים אותם באמצעות אלות ובועטים בהם עד זב דם. אנשיו של אסד מנסים גם להכניס את אחד המפגינים, בעודו מדמם, לתא המטען של רכב אזרחי. כך זה נראה

זוועה מצולמת: תיעוד וידאו חדש שהועלה לרשת מתעד אירוע התעללות קשה לצפייה מצד כוחות הביטחון הסוריים ויחידות ה"שביחה", הבריונים לובשי הבגדים האזרחיים של אסד, במפגינים סורים במחוז ברזה סמוך לדמשק. בתיעוד נראים הכוחות הסוריים מכים בבעיטות, אלות ואגרופים את המפגינים ומתעללים קשות בכמה מהם שנעצרו ונגררו לפינת הרחוב.

האירוע התרחש, כך על פי כלי תקשורת המזוהים עם המפגינים בסוריה, לפני שלושה ימים. בתמונות שתועדו, נראים כמה מפגינים נגררים לפינת הרחוב, מוקפים על ידי עשרות אנשי ביטחון שמכים בהם באמצעות אלות ומקלות - וכן על ידי כמה בני אדם הלובשים בגדים אזרחיים, שבועטים בהם ומכים אותם בראשם.

בחלוף הזמן מצטרפים לעצורים עוד ועוד מפגינים, שנגררים על ידי האנשים החמושים לאותו האזור, מוצבים במרכז המהומה - ועוברים גם כן את אותה התעללות. בין לבין נראה כי מספר עוברי אורח מנסים לגונן על העצורים, אך אלו נהדפים ומוכים אף הם.

"הלוואי והווידאו יגיע לבית הדין הבינלאומי"

בשלב מסוים בתיעוד הווידאו נראה רכב אזרחי שחור מגיע לזירת האירוע, ודלת תא המטען שלו נפתחת במטרה להכניס את אחד המפגינים הפצועים. בשארית כוחותיו מנסה המפגין להתנגד, ובתגובה מוכה שוב. אחד מאנשי הביטחון אף מתועד כמי שמנסה לסגור עליו מספר פעמים את דלת תא המטען, אך לשווא.

בתיאור סרטון הווידאו שפורסם ברשת, כתבו הגולשים: "תראו את קטע הווידאו הקשה הזה...זה אחד מקטעי הווידאו הקשים שהעלינו. הלוואי שייעשה שימוש בווידאו הזה בבתי הדין הבינלאומיים...אלו הם פשעי בשאר (אסד)...אנחנו פונים בבקשה לפרסם אותו ולשלוח אותו ל"אל-ג'זירה", "אל-ערבייה", לכל תחנות הטלוויזיה ולכל ארגוני זכויות האדם מיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק