היום: אירן פותחת בתרגיל צבאי ענק

הרפובליקה האיסלאמית פותחת היום בתרגיל "הנביא הגדול 6", תרגיל צבאי רחב היקף, במסגרתו יתורגלו חילות האוויר, הים והיבשה - וכן משמרות המהפכה. בכיר אירני מנסה להרגיע: התרגיל - מסר של שלום לאזור

ימים ספורים לאחר תום תרגיל העורף "נקודת מפנה" בישראל - פותחים האירנים בתרגיל משלהם: תרגיל צבאי רחב היקף, הצפוי להימשך עשרה ימים ובמסגרתו יתורגלו חילות היבשה, האוויר והים האירניים, יוצא הבוקר לדרך. בתרגיל המכונה "הנביא הגדול 6" יקחו חלק גם יחידות הטילים של "משמרות המהפכה".

כבר היום ייערך ניסוי בטילים ארוכי טווח ולטווח בינוני, ובהם גם הטיל האירני "סג'יל" שמסוגל להגיע לטווח של 2,000 קילומטרים, טיל "קיאם", וטילי "שיהאב" 1 ו-2. "בתמרונים יתורגלו פגיעות במטרות בים וביבשה", אמר אתמול מפקד יחידת התעופה והחלל במשמרות המהפכה, הגנרל אמיר עלי חאג'יזאדה, שניסה גם להעביר מסר מרגיע לקראת התרגיל: "הוא מהווה מסר של שלום וידידות למדינות באזור".

לפני 3 שבועות: ניסוי טילים חשאי

בראשית החודש ביצעה אירן שני ניסויים חשאיים של שיגור טילים בליסטיים, אותם היא ניסתה להסתיר מעיני העולם. מדובר בטילים "שיהאב 3" ו"סג'יל" - שניהם בעלי טווחים המכסים את כל שטח מדינת ישראל. שני הניסויים הסתיימו בהצלחה מבחינת האירנים.

מי שחשף את הניסויים האירניים החשאיים הוא דוח סודי של מומחים ופקחים של האו"ם שהודלף בימים האחרונים לאינטרנט. על פי הדוח, שלא היה אמור להתפרסם, חברות התעופה הלאומיות של אירן וקוריאה הצפונית, עסקו בהטסת חלפים של טילים בין שתי המדינות, ובמסגרת זו ביצעו נחיתת ביניים בסין.

הסינים התרגזו, ולחצו על האמריקנים שלא לפרסם את דוח האו"ם. וכך, "ידיים עלומות" הן אלה שהדליפו את הדוח - המעיד על כך שהאירנים כל הזמן עסוקים בפיתוח ושיפור היכולת הטילית שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק