חמאס: "אנחנו נשבעים שהוא לא יראה אור"

לציון 5 שנים לחטיפתו של גלעד שליט, שובר חמאס שוב את שיאי הרשעות עם פרסום סרטון בו הוא פונה לאסירים המוחזקים בכלא הישראלי. "אנחנו נשבעים שהוא לא יראה אור לפני שהאסירים שלנו ישוחררו", נכתב בעברית ובערבית על תמונתו של גלעד

ארגון חמאס מנצל את יום השנה החמישי לחטיפתו של גלעד שליט למניפולציה רגשית חדשה, באמצעות פרסום סרטון ציני חדש הפונה לאסיריו המוחזקים בכלא הישראלי, בו מוצג גלעד שליט כנווט רון ארד, ומופיע הכיתוב "לא מספיק לכם חייל אחד?".

במהלך קטע הוידאו נשמעת קריינות: "אסירינו הגיבורים. אנחנו לא נשכח את ההשפלות שאתם סופגים. האסירות הנכבדות, אנחנו נשמור על הבטחותינו. אתם הציונים הפחדנים - לא מספיק לכם חייל אחד כדי לסיים את הפרשה".

בתחילת הסרטון נראים אסירים פלסטינים מושפלים, מובלים באזיקים בכלא הישראלי. בנוסף, נראה אסיר שיושב על הרצפה וסופג מכות בגבו מאחד הסוהרים. תמונותיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ושר הביטחון ברק מופיעות גם הן על רקע הדברים.

במהלך קטע הוידאו מוצגת התמונה של הנווט רון ארד שנפל בשבי לפני 25 שנה, שהופכת לאט לתמונתו של גלעד שליט. בתום הסרטון מופיע כיתוב בעברית ובערבית: "אנחנו נשבעים שהוא לא יראה אור, לפני שהאסירים שלנו ישוחררו".

באירוע אחר במסגרת ה"חגיגות" של חמאס, הקימו אנשי הארגון "מיצג אנושי" בעיר ג'בליה, ובו הציבו פלסטיני שהתחפש לחייל החטוף בתוך תא כלא מדומה. על קירות התא נתלתה כרזה המדמה את שליט בשיער מאפיר, כאיום לכך שהוא לא ישתחרר בעתיד קרוב. לצד ה"אסיר", הונחה עוגת יום הולדת ועליה חמישה נרות, אחד לכל שנה שבה שוהה גלעד בשבי.

ואם גם זה לא מספיק - בסרטון אנימציה חדש שהועלה לרשתות הפלסטיניות, נראים הוריו של החייל החטוף כשהם מדברים על אכזבתם מנתניהו. בעברית קלוקלת, נראים גם "מנהיגי המדינה" - נתניהו, ברק והרמטכ"ל לשעבר אשכנזי - כשהם מתעלמים במופגן מזעקתם של אביבה ונועם שליט.

נועם שליט: "5 שנים, ואף אחד מהממשלה לא התקשר"

הוריו של גלעד, אביבה ונועם שליט, שגם היום יישבו במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים, מאוכזבים מחוסר היחס של הממשלה: "אנחנו מציינים חמש שנים ואף אחד ממשלת ישראל לא טרח להתקשר".

נועם שליט, אביו של גלעד אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו מרגישים התעוררות, אבל לא אצל מקבלי ההחלטות. אנחנו רואים התעוררות של הציבור, של התקשורת, של גורמים בכל העולם, בצרפת, בארה"ב ובגרמניה. אבל מפה שקט - אנחנו לא שומעים שום דבר. היום אנחנו מציינים חמש שנים ואף אחד ממשלת ישראל לא טרח להתקשר עדיין, להגיד איזו מילה".

שליט הוסיף: "אנחנו פחות צריכים מילים, אנחנו צריכים יותר מעשים. אבל אפילו את המינימום הזה לא קיבלנו". אביו של החייל החטוף צפה בקליפ הגולשים של חדשות 2 בפייסבוק, בו מאות בני אדם נראים שרים את השיר "מזמור לגלעד" ואמר: "התמיכה הציבורית היא חשובה, לבד אנחנו לא יכולים לבצע את המאבק הזה".

צבי שליט: ברק תומך בעסקה, נתניהו מתנגד

בשעות הצהריים התקיימה הפגנה סמוך לכרם שלום, מקום חטיפתו של גלעד, בהשתתפות אלפי בני אדם. בהפגנה הוקרא מכתב שכתב הסב, צבי שליט, בו הוא טוען כי ראש הממשלה הוא זה המתנגד לעיסקה בעוד שר הביטחון ברק תומך בה. "ראש הממשלה מהמר על חיי נכדי. הם מדברים איתנו, ומדי פעם מלטפים את ראשינו, אך נכדי האהוב גלעד עדיין נמק על לא עוול בכפו כאחרון הפושעים במרתפי חמאס", כתב צבי.

"הנזק שגורם נתניהו למדינה במניעת הצלתו של החייל גלעד שליט, גדול בהרבה בפגיעה במורל העם, חיילי צה"ל והצעירים העומדים להתגייס, מאשר הנזק בשחרור אסירים. אני חושש שנתניהו מחכה שנשמע שגלעד חלילה לא שרד בתנאים שהוא מוחזק, כדי לשלם מחיר נמוך יותר עבור החזרתו", כתב סבו של גלעד וקרא לשר הביטחון, האחראי לביטחון אזרחי המדינה, להפעיל לחץ על נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק