האו"ם: "האירועים בירמוכ – חרפה לעולם"

הדיווחים ממחנה הפליטים הפלסטיני בסוריה, שעליו מנסה דאע"ש להשתלט בשבוע האחרון, מתארים נפגעים רבים, הרס נרחב, שימוש בחביות נפץ וסכנת רעב. באונר"א, סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים, קוראים לעולם להעביר סיוע הומניטרי

מחנה הפליטים ירמוכ, בשבוע שעבר (רויטרס)

סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים אונר"א קוראת לעולם להעביר סיוע הומניטרי לתושבי מחנה הפלטינים ירמוכ סמוך לדמשק, שמהווה בשבוע האחרון מוקד ללחימה בין אנשי דאע"ש לחמושים פלסטינים. הדיווחים מתוך המחנה מתארים תמונה קשה של המוני נפגעים, הרס נרחב והיעדר אספקה חיונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז השבוע שעבר המחנה מופגז קשות על ידי אנשי דאע"ש שמנסים לחסל את ההתנגדות החמושה הפלסטינית. מאונר"א נמסר כי אלפי אזרחים כלואים במקום בלי ציוד רפואי, יש מחסור חמור במזון ולרבים אין גישה למים נקיים בעקבות פגיעה בצנרת.

"האירועים בירמוכ הם מקור לחרפה לכל העולם", נמסר בהודעת הארגון. על פי דיווח ברשת "אל ג'זירה", הפלסטינים טוענים שלא לעיני המצלמות כי דווקא הצבא הסורי שמפגיז את המקום גורם ליותר נפגעים מאשר התקיפות של דאע"ש. הם מדווחים על השלכת חביות נפץ מהאוויר שגורמות להרס נרחב ונפגעים רבים.

אונר"א מוכרת היטב בישראל וזוכה כאן לביקורת חריפה - גם בגלל המדיניות של האו"ם המבדילה בין הפליטים הפלסטינים לשאר הפליטים בעולם, וגם בעקבות פעילותה בקרב הדור השלישי והרביעי לערבים שברחו מישראל בזמן מלחמת השחרור. עיקר פעילותה של הסוכנות היום היא ברצועת עזה.