שר ההסברה הירדני התפטר מתפקידו: "פוגעים בחופש הביטוי"

האם גלי המחאה בעולם הערבי מגיעים גם לממלכת ירדן? שר ההסברה הירדני טאהר אל-עודוואן הודיע היום כי הוא מתפטר מתפקידו, זאת במחאה על הפגיעה בחופש הביטוי. אל-עודוואן, שנכנס לתפקידו רק לפני 4 חודשים, גינה לאחרונה את הפגיעה במשרדי סוכנות הידיעות הצרפתית בעמאן

שר ההסברה הירדני המתפטר, אל-עודוואן (חדשות 2)

סימן מחאה ראשון גם בירדן? שר ההסברה טאהר אל-עודוואן הודיע היום כי הוא הגיש את התפטרותו מהממשלה, בשל מה שהוא מכנה: "חוקים הפוגעים בחופש הביטוי".

בהצהרות שהעניק בשעות הצהריים לעיתונאים, אמר אל-עודוואן: "הגשתי את התפטרותי במחאה על חוקי הפרסום, שאינם עולים בקנה אחד עם האסטרטגיה התקשורתית שהצגתי ביום שבת האחרון".

מונה לתפקידו לפני ארבעה חודשים

אל-עודוואן, שכיהן בעברו כעורך הראשי של העיתון "אל-ערב אל-יום", אמר כי הדיון בשינויים בהצעות חוק הפרסום והמלחמה בשחיתות פוגע בחופש הביטוי. זאת, על רקע דיון החירום שצפוי להיערך מחר בפרלמנט הירדני בשתי הצעות החוק.

בשבוע שעבר תקפו אלמונים את משרדי סוכנות הידיעות הצרפתית בבירה עמאן, ואל-עודוואן, שגינה בחריפות את המעשה קרא לעריכת קמפיין שמטרתו למגר את האלימות כלפי גופי תקשורת בעולם הערבי. רק לפני ארבעה חודשים מונה אל-עודוואן לתפקידו, במסגרת מינוי הממשלה החדשה בהוראת המלך עבדללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק