דיווח בלבנון: "חיזבאללה חשף רשת ריגול עבור ישראל"

אתר לבנוני פרסם הערב כי חיזבאללה חשף רשת ריגול עבור ישראל וכי שישה חשודים ב"שיתוף פעולה עם האויב" נעצרו. בעצורים קרוב משפחה של בכיר בחיזבאללה וכן איש דת המזוהה עם הארגון

חיזבאללה הצליח לחשוף רשת של משתפי פעולה עם ישראל - כך מדווחים הערב כלי תקשורת לבנוניים. על פי הדיווח, הארגון עורך לאחרונה שינויים ארגוניים, במסגרתם נערכות בדיקות ביטחוניות לפעילים בארגון ובימים האחרונים נחשפה "רשת של שישה משתפי פעולה עם האויב הישראלי".

על פי הדיווח מדובר בפעילים בזרוע הביטחונית והארגונית בחיזבאללה. "מקורבים לכמה מהעצורים אישרו את השמועות על מעצרם. אחד מראשי העיירה נבטיה אישר כי הארגון עצר בימים האחרונים את אחד מבכיריו בעיירה", דווח בלבנון. "מעצרו בוצע מסיבות של שיתוף פעולה עם האויב, כפי שאומרים רבים מתושבי העיירה", דווח עוד. "אותו בכיר ידוע בפעילותו מחוץ ללבנון ובתנועותיו בין אירן לסוריה".

בלבנון דווח עוד כי לצד מעצרו של אותו בכיר, נעצר גם איש דת המזוהה עם חיזבאללה. "מקורות לא רשמיים בחיזבאללה מאשרים כי נערך מבצע בטחוני הכולל שכבות רבות בארגון וסביבתו, שהוכיח כי קיימות בעיות בטחוניות עם מספר פעילים בארגון". "אותם מקורות אמרו כי המבצע נערך בצל נסיבות יוצאות דופן עמן מתמודד חיזבאללה בתקופה זו".

חיזבאללה ממעט לפרסם או לדווח על פעילויות ביטחוניות או ארגוניות הקשורות להתנהלותו. בחודשים האחרונים דווח בכלי התקשורת הערביים על שינויים בהתנהלות הביטחונית של ראשי הארגון, ביניהם המזכ"ל חסן נסראללה, שהגיעו לשיא לאחר חיסולו של מנהיג ארגון אל-קעידא אוסמה בן-לאדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת