25 נהרגו בסוריה; עד ראייה: "חיילים שפכו על מפגין חומצה ועינו אותו למוות"

המהומות בסוריה נמשכות, והיום נהרגו לפחות 25 בני אדם מירי כוחות הביטחון לעבר מפגינים. על פי אחת העדויות, אחד ההרוגים מת בעינויים קשים כשהחיילים החלו לשפוך חומצה על גופו. בין ההרוגים גם נער בן 16. "מה רוצים מאיתנו? אנחנו בסך הכל מפגינים", אמר מוחמד, אחד המפגינים בתהלוכות יום השישי במדינה

לפחות 25 מפגינים מפגינים נהרגו היום מירי כוחות הביטחון ברחבי סוריה, כך מדווחים פעילי זכויות אדם במדינה. על פי הדיווחים, בין ההרוגים גם נער בן 16.

ההפגנות ברחבי המדינה החלו היום בתום תפילת יום השישי. ההמונים צעדו ברחובות, קראו להפלתו של הנשיא בשאר אסד והציתו את תמונותיו.

מרבית ההרוגים, לפחות 15 במספר, נהרגו בתהלוכות במזרח המדינה, בעיירה דיר א-זור. "מה אנחנו אשמים? מדוע יורים עלינו? אנחנו בסך הכל מביעים את מחאתנו", אמר אחד ממשתתפי התהלוכות, מוחמד, בשיחה עם סוכנויות הידיעות.

"ראיתי מספר אנשים שנורו תוך כדי שהם לא עשו כלום. הם רק צעדו", אמר עד ראייה שהפגין במקום. "ראיתי אדם ששפכו עליו חומצה כדי להרוג אותו בעינויים קשים", הוסיף עד הראייה.

בתוך כך, התקבלו היום מספר עדויות של אזרחים על חיילים חמושים וטנקים שנכנסו למספר עיירות בצפון-מערב המדינה ופותחים בפעולות שנועדו לפגוע באזרחים המפגינים. תחנת הטלוויזיה הרשמית בסוריה דיווחה כי הכוחות פועלים כדי "להשליט סדר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק