"קדאפי מוכן לערוך בחירות דמוקרטיות"

האם לוב צועדת לקראת בחירות דמוקרטיות? אם להאמין לסייף אל אסלאם, אביו הרודן מועמר קדאפי מוכן לערוך בחירות דמוקרטיות, תחת השגחה בינלאומית "שימנעו הטיית התוצאות". אם יפסיד, אומר הבן - הוא יירד מהשלטון, אך לעולם לא ייצא לגלות

קדאפי יעמוד לבחירות ? (חדשות 2)

מועמר קדאפי יסכים לערוך במדינה בחירות בפיקוח בינלאומי, כך אומר בנו של מנהיג לוב סייף אל אסלאם בריאיון לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" שמתפרסם היום. "ניתן לערוך בחירות בתוך שלושה חודשים לכל היותר - עד סוף השנה והמחויבות לשקיפות יכולה להתקיים תחת השגחה של משקיפים בינלאומיים", אמר.

בנו של קדאפי טוען שגם האיחוד האירופאי או האיחוד האפריקני, האו"ם או אפילו נאט"ו, יכולים לשלוח פקחים מטעמם שישגיחו על הליך הבחירות העתידי. "מה שחשוב זה שהבחירות יהיו נקיות, שלא נראה הטיית קולות", אמר והוסיף: "אני בטוח שרוב הלובים תומכים באב ורואים במורדים פעילים פנאטים מוסלמים, זרים שמגיעים לכאן מחוץ ללוב בהוראתו של ניקולא סרקוזי".

סייף אל אסלאם טוען שאביו יהיה מוכן לפרוש מהנהגתה של לוב, אם יפסיד בבחירות, אבל לא יהיה מוכן בשום אופן לצאת לגלות. "הוא לעולם לא יעזוב את לוב, הוא נולד כאן ומתכוון למות ולהיקבר כאן, לצידם של אלו שיקרים לו".

את הדברים אמר סייף אל אסלאם בעיצומם של קרבות במדינה, קרבות בהם מעורבים מורדים עקשנים ולא מוכרים, בתמיכה של כוחות נאט"ו מהאוויר שמנסים להביא את שלטונו של קדאפי לקיצו. הידיעה על כוונתו של קדאפי לערוך בחירות במדינה עשויה להיות שינוי כיוון בלחימה הממושכת במדינה. השבוע קדאפי הפתיע כשהורה לירות חמישה טילי גראד לשטחה של טוניסיה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק