צפו: הסורים יורים לעבר הפליטים שמנסים לעבור לטורקיה

חייליו של אסד יורים בפליטים בגבולות המדינה, וממשיכים לעשות זאת גם כשאלו מבקשים להימלט על נפשם, כך עולה מתיעוד שנחשף היום באתר "הורייט" הטורקי. בתיעוד ניתן להבחין במאות פליטים צועדים לעבר הגבול - כשלפתע נפתחת לעברם אש. צפו באלימות המזעזעת

הפליטים מנסים לחצות את הגבול מסוריה לטורקיה, והחיילים הסורים יורים עליהם ומנסים למנוע מהם את המעבר - כך עולה מתיעוד שנחשף היום באתר העיתון "הורייט" הטורקי וחושף תמונה של אלימות מזעזעת כלפי אזרחים לא חמושים שבסך הכל מבקשים להציל את עצמם.

בתמונות ניתן לראות מאות אנשים מהכפר ג'יסר א-שורור כשהם צועדים לעבר הגבול הטורקי, כשלפתע נפתחת אליהם אש ממקור לא ברור.

מאחורי הצילום עומד אדם התומך ברפורמה, וטס לטורקיה במיוחד כדי לתעד את הזוועות. לקטע הווידאו עדיין לא התקבל אישור רשמי כי הוא אכן צולם בסוריה.

"אסד שלח 250 טנקים, ירי לכל עבר"

בתוך כך, נמשך זרם הפליטים מהעיירה הסורית ג'יסר א-שורור לשטח טורקיה, ומי שלא הצליח להימלט על נפשו מהמקום - נתון למתקפה אכזרית ואלימה מצד צבאו של בשאר אסד. לפי דיווחים מהאזור לפני יומיים, נכנסו אל תוך העיירה - המונה כ-40,000 תושבים בלבד - לא פחות מ-250 טנקים וכלי רכב משוריינים.

"הטנקים נכנסים לעיירה מדרום, אחרי מתקפה של הצבא שכללה ירי לכל עבר ואש מקלעים בכל רחבי העיר. מי שיכול - ממשיך לברוח מהמקום לכיוון צפון", סיפרו בבהלה עדי ראייה.

תושבים נוספים בעיר העידו כי מלבד מעשי הטבח, מבצעים אנשיו של אסד סדרה של מעשי נקמה בתושבי המקום ומנסים להסב כמה שיותר נזק לרכושם. "כוחות הממשלה שרפו שדות חיטה בשלושה כפרים ליד ג'יסר א-שורור, במה שנראה כמו מדיניות של להותיר אחריהם 'אדמה חרוכה' כדי לשבור את רוח העם. היחס שלהם כאן אכזרי במיוחד מכיוון שמדובר באזור הררי ואסטרטגי עבור השלטונות, שרבים מתושביו מתנגדים לאסד".

בינתיים, ממשיכה הטלוויזיה הסורית לשדר דיווחים מעוותים - בהתאם למציאות המדומה שמנסים בדמשק להשריש בתודעת האזרחים. בין היתר, דובר שם על "קרבות קשים בין 'מורדים' לבין כוחות הצבא ועל עשרות חשודים שנעצרו. את ה'מורדים' תיארו בטלוויזיה הסורית כ'חמושים בנשק חם רב', שבו עשו שימוש במהלך 'קרב שהתפתח ללחימה מסוג שכוחות הצבא לא נתקלו בו מעולם". פרשן הטלוויזיה הסורית אף הגדיל וכינה את הקרבות בצפון המדינה "עימות מול ישראלים שמנסים להרוס את סוריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת