צפון סוריה: "אסד שלח מאות טנקים, ירי לכל עבר"

ג'יסר א-שורור ממשיכה להתרוקן מיושביה, ומי מהם שמצליח - נס על נפשו וחוצה את הגבול לטורקיה. תושבים סיפרו כי 250 משוריינים חדרו לעיירה והעידו כי כוחות הצבא יורים ללא הבחנה ושורפים שדות תבואה - כדי להשאיר "אדמה חרוכה"

זרם הפליטים מהעיירה הסורית ג'יסר א-שורור לשטח טורקיה נמשך, ומי שלא הצליח להימלט על נפשו מהמקום - נתון למתקפה אכזרית ואלימה מצד צבאו של בשאר אסד. לפי דיווחים אחרונים מהאזור, נכנסו אל תוך העיירה - המונה כ-40,000 תושבים בלבד - לא פחות מ-250 טנקים וכלי רכב משוריינים.

"הטנקים נכנסים לעיירה מדרום, אחרי מתקפה של הצבא שכללה ירי לכל עבר ואש מקלעים בכל רחבי העיר. מי שיכול - ממשיך לברוח מהמקום לכיוון צפון", סיפרו בבהלה עדי ראייה.

תושבים נוספים בעיר העידו כי מלבד מעשי הטבח, מבצעים אנשיו של אסד סדרה של מעשי נקמה בתושבי המקום ומנסים להסב כמה שיותר נזק לרכושם. "כוחות הממשלה שרפו שדות חיטה בשלושה כפרים ליד ג'יסר א-שורור, במה שנראה כמו מדיניות של להותיר אחריהם 'אדמה חרוכה' כדי לשבור את רוח העם. היחס שלהם כאן אכזרי במיוחד מכיוון שמדובר באזור הררי ואסטרטגי עבור השלטונות, שרבים מתושביו מתנגדים לאסד".

בינתיים, ממשיכה הטלוויזיה הסורית לשדר דיווחים מעוותים - בהתאם למציאות המדומה שמנסים בדמשק להשריש בתודעת האזרחים. בין היתר, דובר שם על "קרבות קשים בין 'מורדים' לבין כוחות הצבא ועל עשרות חשודים שנעצרו. את ה'מורדים' תיארו בטלוויזיה הסורית כ'חמושים בנשק חם רב', שבו עשו שימוש במהלך 'קרב שהתפתח ללחימה מסוג שכוחות הצבא לא נתקלו בו מעולם". פרשן הטלוויזיה הסורית אף הגדיל וכינה את הקרבות בצפון המדינה "עימות מול ישראלים שמנסים להרוס את סוריה".

הקהילה הבינלאומית מחריפה את הטונים, אבל לאסד לא אכפת

בסוף השבוע החמיר אסד את האופן האלים שבו הוא מדכא את בני עמו, ולראשונה הפעיל חיל האוויר הסורי מסוקי תקיפה לפיזור המפגינים בצפון המדינה, במקביל, ערכו ספינות טילים פטרולים סמוך למעוזי המורדים.

חיילים שערקו מהצבא הסורי תיארו את הזוועות בג'יסר א-שורור וסיפרו בין היתר כיצד הונחו לירות באזרחים ללא הבחנה. אחד מהם ציין כי לוחמים אנסו נשים מול הבעלים והילדים שלהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת