נערכים ליום נוסף של אלימות בסוריה

הצבא הסורי נפרש בכוחות מתוגברים מתוך כוונה לדכא את ההפגנות היום נגד השלטון. מתנגדי המשטר במדיני הכריזו על היום כ"יום זעם" והם מתכוונים לצאת ולהפגין בהמוניהם עם סיום תפילות יום השישי, היום בצהריים

סוריה נערכת ליום שישי נוסף של הפגנות אלימות: אלפים צפויים לצאת היום לרחובות הערים במסגרת יום שישי נוסף של זעם, אליו קוראים המפגינים ברחבי המדינה. במקביל, נערכים כוחות הביטחון והצבא בכוחות מתוגברים מחוץ לערי המחאה על מנת לדכא באלימות כל ניסיון המוני לצאת ולהפגין.

בתוך כך החל צבא סוריה להזיז כוחות גדולים של חטיבת שריון וגדוד קומנדו מובחר לכיוון העיר ג'יסר א-שורור, שם נערכו בשבוע האחרון עימותים קשים בין המפגינים לכוחות הביטחון. מדובר בכוחות גדולים באופן יחסי לעיר קטנה שכזו, בה מתגוררים 50 אלף תושבים - מחציתם כבר נמלטו לכפרי הסביבה ולטורקיה.

אתמול דווח כי כ-2,500 פליטים סורים כבר ברחו לגבול עם טורקיה. בנוסף, על פי דיווח המופיע בעיתון "וול-סטריט ג'ורנל", לפחות 2,000 חיילים סורים ערקו מן הצבא בכל הגזרות.

"נמשיך לשתף פעולה עם סבא"א"

שני קטעי וידאו חדשים פורסמו אתמול באתרי אינטרנט המזוהים עם המפגינים שבסוריה וחושפים את הזוועות של אנשי אסד. תאריך צילום הסרטונים לא ידוע, אך על פי המידע אודותם - מדובר בעדות בעיר חומס השוכנת לגדות נהר העאסי, במערב המדינה. בשני קטעי הווידאו הקשים לצפייה מתועדים קבוצה של חיילים סורים מתעללים קשות במפגינים כפותים.

באחד הקטעים מתועד המפגין הכפות מוקף על ידי מספר חיילים וסופג בעיטות ומכות קשות בפניו. בקטע השני נראה מפגין כפות ומרותק לכביש, כאשר קבוצת חיילים מקיפה אותו ואחד מהם בועט בו נמרצות וקופץ על גבו עם נעלי הצבא אותן הוא נועל.

במקביל להחלטה המתגבשת במועצת הביטחון לגנות את סוריה ואף להטיל עליה סנקציות, החליטה הערב הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית להעביר למועצת הביטחון את הדיון בשאלת התיק הגרעיני הסורי. שגריר סוריה בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית אמר היום כי הוא מביע צער על ההחלטה, אך הדגיש כי סוריה תמשיך לשתף פעולה עם הסוכנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת