רגע לפני המשט: חמאס הכריז על מצב חירום רפואי בעזה

שר הבריאות בממשלה ברצועה הודיע כי המערכת הרפואית שם סובלת ממחסור חמור בתרופות, שבעקבותיו יידחו ניתוחים שאינם חיוניים ושעות הפעילות במרפאות יצומצמו. במקביל, החליטו האיגודים המקצועיים בירדן לרכוש ספינה שעליה יפליגו אנשיהם לעזה בסוף החודש

הארגונים הפרו-פלסטינים שמתכוונים להוציא בסוף החודש משט נוסף ורחב היקף לרצועת עזה עסוקים בהכנות ארגוניות קדחתניות, כשבינתיים מנסים בחמאס להכשיר את הקרקע לקראת בוא הספינות. שר הבריאות בממשלה בעזה, באסם נעים, הכריז אחר הצהריים על מצב חירום ברצועה, בעקבות "מחסור חמור בתרופות". הוא הזהיר כי בהיעדר אספקה מיידית, עלול המצב להביא להפסקת פעילות שירותי הרפואה החיוניים ברצועה.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי נעים הודיע על דחיית כל הניתוחים המתוכננים בבתי החולים העזתיים, ועל הקפאת הפעילות במרפאות שירותי השיניים וצמצום ימי העבודה במחלקות רבות שאינן מספקות שירותים מצילי חיים.

נעים קרא "לכל מוסדות הבריאות הבינלאומיים וארגוני זכויות האדם להושיט יד לפלסטינים כדי למנוע אסון הומניטרי בעזה", בשל מצב מערכת הרפואה שם.

הוא פנה אל כל מוסדות בריאות, מוסדות החברה האזרחית הומניטריים וארגוני זכויות האדם אל כתף האחריות שלהם על התרחשות של אסון בריאותי עבור העם הפלסטיני בשל מחסור חריף של צרכים.

בירדן יספקו נוכחות משמעותית בים

במקביל להודעות ממשלת חמאס, נערכים גם בשכנה ממזרח לסייע ליציאתו לדרך של המשט הבא לרצועה. האיגודים המקצועיים בירדן סיכמו אחר הצהריים, בתום ישיבה מיוחדת, לרכוש יחדיו ספינה בשווי מאות אלפי אירו שעל סיפונה יפליגו בסוף החודש 60 מאנשיהם לעבר חופי עזה.

אחד מראשי היוזמה סיפר כי חלק משמעותי מהכסף שישמש למימון רכישת כלי השיט התקבל בתרומות שנאספו למען הפרויקט ולמען ההוצאות הכרוכות בהוצאתו לפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת