צפו: ניסוי הטילים הסודי של אירן

האירנים לא מרפים לרגע מהנסיונות לשפר את היכולת הצבאית שלהם, ועכשיו הם עורכים ניסוי של שיגור טילים בליסטיים ארוכי טווח - תוך ניסיון להעלים אותם מהעולם. מדובר בטילים מסוג "שיהאב 3" ו-"סג'יל", המכסים בין היתר את כל שטחה של מדינת ישראל. הניסויים החשאיים פורסמו בדוח של האו"ם שדלף לאינטרנט

כשאירן מבצעת שיגור של טיל בליסטי, היא בדרך כלל מכריזה על כך קבל עם ועולם ועורכת "פסטיבל תקשורתי" של ממש. אלא שהפעם אנו מתבשרים על ניסוי סודי: הרפובליקה האיסלאמית ערכה שני ניסויים חשאיים של שיגור טילים בליסטיים, אותם היא ניסתה להסתיר מעיני העולם.

מדובר בטילים "שיהאב 3" ו"סג'יל" – שניהם בעלי טווחים המכסים את כל שטח מדינת ישראל, 1500 ו-2000 קילומטר בהתאמה. שני הניסויים הסתיימו בהצלחה מבחינת האירנים.

מי שחשף את הניסויים האירניים החשאיים הוא דוח סודי של מומחים ופקחים של האו"ם שהודלף בימים האחרונים לאינטרנט. על פי הדוח, שלא היה אמור להתפרסם, חברות התעופה הלאומיות של אירן וצפון קוריאה עסקו בהטסת חלפים של טילים בין שתי המדינות, ובמסגרת זו ביצעו נחיתת ביניים בסין.

הסינים התרגזו, ולחצו על האמריקנים שלא לפרסם את דוח האו"ם. וכך, "ידיים עלומות" הן אלה שהדליפו את הדוח – המעיד על כך שהאירנים כל הזמן עסוקים בפיתוח ושיפור היכולת הטילית שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת