נשיא תימן נאם לאומה: "זהו רצח"

אות חיים ראשון התקבל הערב מהנשיא התימני עלי עבדאללה סאלח, זאת מאז ההפצצה על ארמון הנשיאות. למרות שבתחילה דווח כי נהרג, נאם סאלח בהקלטת אודיו לאומה התימנית וכינה את המתקפה על ארמונו "רצח". "נמצא את האשמים למעשה הזה ונעניש אותם", איים הנשיא התימני

נשיא תימן עלי עבדאללה סאלח נשא הערב נאום לאומה, כדי להזים את השמועות על מותו בהפצצה על ארמון הנשיאות. דבריו של סאלח שודרו באמצעי התקשורת באופן קולי בלבד ולא בווידאו - כך שלא ניתן היה להתרשם ממצבו האמיתי.

סאלח האשים את פדרציית השבטים, אותה כינה "כנופיה פורעת חוק" בהפצצה על הארמון. "אני מצדיע לכוחות החמושים שלנו שעמדו בקור רוח ונלחמו כדי להגן על המתקפה הזאת מצד פורעי החוק, שאין להם דבר וחצי דבר עם המהפכה הצעירה במדינה, כפי שמכנים אותה", אמר סאלח.

"שבעה קצינים נטבחו היום", האשים סאלח. "נמשיך לעקוב אחרי האשמים ברצח הזה כדי להעניש אותם", איים הנשיא התימני.

 דיווחים סותרים על מצבו של הנשיא

נשיא תימן נפצע באורח קל בשעות הצהריים בהפצצה של חמושים על ארמון הנשיאות בצנעא. על פי דיפלומט מערבי שמוצב בתימן, נשרט סאלח קלות במצחו בהפצצה על ארמונו. עם זאת, העובדה כי נאומו לאומה, שבהתחלה צוין כי ייערך במתכונת של מסיבת עיתונאים, בוצע בקולו בלבד - מעלה חרושת של שמועות באשר למצבו האמיתי. מאז האירוע החלו דיווחים סותרים על תוצאות ההפצצה והאופוזיציה במדינה אף דיווחה בתחילה כי סאלח נהרג.

שעות לאחר הדיווח הראשוני על פציעתו של נשיא תימן, דווח בכלי התקשורת במדינה כי סאלח מאושפז בבית חולים צבאי במצב קל לאחר שרק "נשרט בראשו". "מצבו של הנשיא טוב מאוד ובסך הכל נפצעו קלות מספר בכירים בשלטון", אמר מוקדם יותר היום סגן שר המידע במדינה עבדו אל-ג'נדי.

מוקדם יותר היום הופצץ ארמון הנשיאות על ידי קבוצות חמושים שהפגינו ברחובות צנעא. במתקפה נפצעו גם ראש הממשלה וסגנו, שמצבם מוגדר קל, דובר הפרלמנט, שמצבו מוגדר קריטי, ואף נהרגו לפחות שבענ שומרים במשמר הנשיאותי.

מהפרטים הראשונים על התקרית עולה כי על הארמון הנשיאותי הונחתו לפחות שתי פצצות, שמקורן בשתי קבוצות חמושים שנלחמו ברחובות. בעקבות המקרה, הפגיזו כוחות הביטחון בתימן בתי מנהיגים של פדרציית השבטים במדינה. ממשלת תימן האשימה את הפדרציה השבטית באחריות למתקפה על ארמון הנשיא. בפדרציה השבטית דחו את האשמות הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת