35 הרוגים בסוריה מאש כוחות הביטחון

המהומות ברחבי סוריה רק ממשיכות להסלים מדי שבוע ושבוע. על פי דיווחים של פעילי זכויות אדם במדינה, לפחות 35 מפגינים נהרגו היום מאש כוחות הביטחון במספר מוקדים ומספר זה אף צפוי לעלות. עיקר ההרוגים דווחו בהפגנה בעיר חמה, אך המהומות הורגשו גם באזורים נוספים במדינה

לפחות 35 מפגינים נהרגו היום מאש כוחות הביטחון במהומות בסוריה, כך מדווחים גורמי האופוזיציה במדינה. עיקר העימותים היום התרחשו בעיר חמה, אך השלטונות בדמשק מכחישים את קיומן של ההפגנות.

"יש הרוגים רבים ובהחלט נראה שמספרם עוד יעלה", אמר פעיל זכויות אדם שפועל במדינה. תושבים בעיר חמה סיפרו כי אנשי כוחות הביטחון ירו לעבר המפגינים מנשק אוטומטי. עשרות אלפי בני אדם השתתפו בהפגנות ברחבי המדינה.

על פי הדיווחים במדינה, אושפזו עשרות הפצועים מהאירועים בבתי החולים הפזורים ברחבי העיר. ההפגנות פרצו בתום תפילות יום השישי ובמקביל למהומות התקבלו אף דיווחים כי המשטר ניתק את האינטרנט ברוב חלקי המדינה.

ביום שישי שעבר: יום דמים בסוריה

בשבוע שעבר נראה היה כי המחאות בסוריה עלו מדרגה, עם התנגשויות אלימות בין מפגינים לבין כוחות הביטחון במספר מוקדים ברחבי המדינה. למעלה מעשרה מפגינים נהרגו בהפגנות יום השישי בשבוע שעבר, כשהמונים זועמים הסתערו לעבר כוחות הביטחון, אשר השיבו לעברם בירי מסיבי.

במקביל, בעיר המזרחית דיר אל-זור התקבלו דיווחים על אש חיה שנורית לעבר המפגינים במקום שקוראים "להשליך את המשטר". בדיווח הזה לא נמסר על הרוגים או נפגעים.

באלבו קאמל התגודדו עשרות מפגינים אשר קרעו את תמונותיהם של נשיא סוריה בשאר אסד ומנהיג חיזבאללה חסן נסראללה. גם שם התקבלו דיווחים על אנשי כוחות הביטחון שמנסים לפזר את ההפגנות.

ההפגנות התחדשו בעקבות קריאת האופוזיציה להחמיר את המחאה נגד השלטון. מוקדים נוספים של ההפגנות הורגשו גם בחומס, בניאס ולטקיה ועוד. עד כה דווח כי מאז פרוץ המהומות נהרגו למעלה מ-1,000 מפגינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק