הפרלמנט באירן: הנשיא הפר את החוק

הפרלמנט האירני הכריז היום שהנשיא מחמוד אחמדינג'אד פעל נגד החוק כשהכריז על עצמו כשר הנפט. האישום, על פי הפרסומים בסוכנויות הידיעות - עשוי יגיע לבית המשפט האירני. הערכות בטהרן: תחילת סופו של כהונת הנשיא

יעמוד למשפט? אחמדינג'אד (רויטרס)

האם נשיא אירן בדרכו לספסל הנאשמים? הפרלמנט האירני הכריז היום כי הנשיא מחמוד אחמדינג'אד פעל בניגוד לחוק כשהכריז על עצמו כשר הנפט - כך מדווח היום בסוכנויות הידיעות. על פי הדיווח, הפרשה עשויה להגיע לבית המשפט האירני, וייתכן שנשיא אירן יואשם במאבק מול האייתולות.

על פי הדיווחים, המחוקקים האירנים מגבירים את הלחץ על הנשיא לעזוב את תפקידו כשר הנפט באופן מיידי - תפקיד שמעניק לו ולאנשיו את השליטה המלאה על הענף הגדול ביותר של הרפובליקה האסלאמית.

המחוקקים, נציגיהם של המנהיגים הדתיים, נאבקים עם אחמדינג'אד במסגדים ובמוסדות הממשל ועכשיו ועדת האנרגיה האירנית טוענת כי "תפיסת תפקיד שר הנפט היא הפרה חמורה של החוק".

"המהלך נועד לפגוע בשרים הנאמנים לאייתולות"

אחמדינג'אד פיטר לפני חודש את שר הנפט מסעוד מירקזמי, בטענה כי מדובר במהלך שנועד לקצץ את מספר השרים במדינה מ-17 ל-21. מתנגדיו של נשיא אירן טוענים כי המהלך נועד לפטר את אותם השרים הנאמנים לאייתולות.

בהפגנות ימי השישי שנערכו בשבועות האחרונים, המתפללים השמיעו קריאות בגנותו של נשיא אירן וקראו לו להתפטר. על פי החוק האירני, אחמדינג'אד לא יוכל לרוץ לכהונה נוספת כנשיא, אבל מומחים אירנים טוענים שאחמדינג'אד מכין את הקרקע ליורשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת