מובארק ייצא ממעצר עד למשפט כי הוא "חלש וסובל מדיכאון"

מצבו הרפואי של הנשיא המודח במצרים רק מידרדר, כך עולה מבדיקות רפואיות שנערכו לו. מהדוח הרפואי עולה כי מצב לבו של מובארק בכי רע וכי הוא עתיד ללקות בהתקף לב בכל רגע. עוד עולה מהדוח כי מובארק כל כך חלש, עד כדי שהוא נעזר באנשים לקום מהמיטה וכי הוא סובל מדיכאון. רופאיו קבעו כי הוא לא כשיר למעצר

התובע הראשי במצרים הודיע היום כי נשיא המדינה לשעבר חוסני מובארק אינו כשיר לשהות במעצר עד לדיון במשפטו, זאת מאחר שהוא חולה, חלש - ואף סובל מדיכאון. מובארק צפוי לעמוד לדין באשמה שהורה לירות במפגינים שקראו להדיחו מהשלטון.

דבריו של התובע הראשי נאמרו לאחר שוועדה ממשלתית של רופאים דיווחה כי מסדרת בדיקות שנערכו למובארק עלה כי מצב ליבו רע וכי הוא עלול ללקות בהתקף לב בכל עת. הנשיא המצרי לשעבר סובל מפרפור חרדים מאז מעצרו עם נפילתו מהשלטון.

עוד עולה מהדוח הרפואי כי מובארק חלש מאוד, עד כדי כך שהוא נזקק לעזרה בפעולות פשוטות, כמו למשל בלקום מהמיטה.

רק בסוף השבוע דיווחו כלי תקשורת במצרים כי מצבו הבריאותי של מובארק, המאושפז בבית חולים תחת חקירה מתמשכת, התייצב במעט ובימים אלו נשלמות ההכנות להעברתו מבית החולים לקראת משפטו.

גזר דין ראשון למובארק: קנס של 33 מיליון דולר

רק לפני שלושה ימים הוטל גזר דין ראשון של בית משפט מצרי נגד חוסני מובארק: קנס של 200 מיליון לירות מצריות (כ-33 מיליון דולרים) בגין הוראתו לנתק את רשתות הסלולר והאינטרנט במהלך ההפגנות נגד משטרו בחודשים ינואר ופברואר השנה.

בית הדין גזר גם על ראש ממשלת מצרים לשעבר אחמד נזיף קנס של 40 מיליון לירות מצריות (כשישה מיליון דולרים) ועל שר הפנים לשעבר חביב אל-עדלי קנס של 300 מיליון לירות מצריות (50 מיליון דולר). גזרי הדין ניתנו בגין "פגיעה בכלכלה הלאומית", כפי שהודיע היום גורם משפטי בכיר בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת