צפו: חנוכת אנדרטה להרוגי המרמרה בעזה

מאות פלסטינים הגיעו היום לנמל עזה לרגל חנוכת האנדרטה לזכר הרוגי משט המרמרה, בדיוק היום לפני שנה. "אני מודה לאלפים שיצאו לרחובות להפגין נגד המצור על עזה", אמר בטקס ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה. "אני מקווה שפעולות אלה יביאו גם לשחרור פלסטין"

נמשכים האירועים לציון יום השנה למשט המרמרה. מאות פלסטינים הגיעו הבוקר לנמל עזה, שם התקיים טקס חגיגי לחנוכת אנדרטה לזכר תשעת ההרוגים על סיפון המרמרה. בין הנואמים בטקס היו ראש ממשלת חמאס ברצועה איסמעיל הנייה, ונציג ארגון ה-IHH בעזה.

הנייה ביקש בדבריו להודות לטורקיה על הסיוע ועל הובלת המאבק למען הסרת המצור. "אני מאמין שפעולות אלה יביאו גם לשחרור פלסטין", הוסיף. לאחר מכן פנה לבולנט יילדרים, יו"ר ארגון ה-IHH, וחיזק את ידיו לקראת יציאתו של המשט הבא לעבר ישראל בעוד כשלושה שבועות. לדברי הנייה, הוגשו כחצי מיליון בקשות של פעילים להצטרף למשט.

"אני מודה גם לאלפים שהגיעו לאירועים לציון יום השנה למשט בכיכר טקסים באיסטנבול", אמר הנייה, שגינה את דבריו של מזכ"ל האו"ם שהודיע כי לדעתו יש למנוע את יציאתו של המשט הבא. "העם הפלסטיני מצפה מהאו"ם שייעשה הכל למען העם הפלסטיני", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת