תימן: חמושי אל-קעידה השתלטו על עיר בדרום המדינה

בתום יומיים של לחימה עזה, עברה העיר זינג'יבר בדרום תימן לשליטת חמושים מארגונו של בן לאדן. בחילופי האש נהרגו חיילים ואזרחים, ומפקדה של הצבא המקומי נתונה כעת במצור של הטרוריסטים - כשבה עשרות לוחמים

קרבות בתימן. ארכיון (רויטרס)

המצב הפוליטי בתימן ממשיך לדשדש, ובצל המשך המהומות נגד שלטון הנשיא, עלי עבדאללה סאלח - גורפים לעצמם ארגוני הטרור במדינה הישגים לא מבוטלים בשטח. חמושים מ"אל-קעידה" הצליחו, ככל הנראה, להשתלט על העיר זינג'יבר שבדרום המדינה - בירת מחוז אביאן.

לפי הדיווחים, הצליחו אנשי אל-קעידה להשתלט על העיר בתום קרבות עזים עם לוחמי כוחות הביטחון של תימן שהסתיימו ב-16 הרוגים.

גורם ביטחוני בצנעא מסר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי "החמושים הצליחו להשתלט על העיר ועל כל מבני הממשל שם, פרט למפקדה של חטיבה צבאית שעליה הוטל מצור ובתוכה שוהים כעת 25 לוחמים".

גורמים בכוחות הביטחון התימניים סיפרו כי הלחימה בעיר נמשכה ביומיים האחרונים. בשישי האחרון, כך נמסר, נהרגו חמישה חיילים ואזרח. תושבי זינג'יבר מסרו כי מצאו בשטח את גופותיהם של 10 חיילים.

בתחילת החודש: ניסיון כושל לחסל טרוריסט בכיר באותו האזור

לפני שלושה שבועות ירה כלי טיס של חיל האוויר האמריקני טיל לעבר בכיר אל קעידה בתימן, אנוואר אל אוולאקי, במטרה לחסלו, אך הוא לא נהרג.

רשת CNN דיווחה כי ניסיון החיסול אירע באזור הררי בדרום תימן, שם ידוע כי אל אוולאקי מתגורר. בכיר בצבא האמריקני מסר ל-CNN כי המידע שהביא לתקיפה בתימן לא הגיע מחומרי המודיעין הרבים שנמצאו בביתו של אוסאמה בן לאדן בפקיסטן.

עוד לפי הבכיר, המזל"ט היה בשליטת הצבא, ולא ה-CIA. בתקיפה נהרגו ככל הנראה שני בני אדם שקשורים לאל אוולאקי, אך כאמור לא הוא עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת