עונש ראשון למובארק: קנס של 30 מיליון דולר

בית דין בקהיר גזר היום לראשונה עונש על נשיא מצרים המודח: חוסני מובארק חוייב לשלם 200 מיליון לירות מצריות (33 מיליון דולר) בגין הפלת רשתות התקשורת במדינה במהלך ההפגנות נגד המשטר. בכירים נוספים במשטר הקודם חוייבו לשלם קנסות דומים גם כן

מובארק. מהיכן יביא את הכסף? (רויטרס)

גזר דין ראשון של בית משפט מצרי נגד חוסני מובארק: בית דין בקהיר גזר היום על נשיא מצרים המודח קנס של 200 מיליון לירות מצריות (כ-33 מיליון דולרים) בגין הוראתו לנתק את רשתות הסלולר והאינטרנט במהלך ההפגנות נגד משטרו בחודשים ינואר ופברואר השנה.

בית הדין גזר גם על ראש ממשלת מצרים לשעבר, אחמד נזיף, קנס של 40 מיליון לירות מצריות (כשישה מיליון דולרים) ועל שר הפנים לשעבר חביב אל-עדלי קנס של 300 מיליון לירות מצריות (50 מיליון דולר). גזרי הדין ניתנו בגין "פגיעה בכלכלה הלאומית", כפי שהודיע היום גורם משפטי בכיר בקהיר.

נערך לעזוב את בית החולים

מדובר בגזר דין ראשון מבין סעיפי אשם רבים בגינם צפוי מובארק לעמוד בדין. בשבוע שעבר הודיע התובע המצרי כי נשיא מצרים לשעבר צפוי לעמוד לדין גם בגין מתן הוראה להרוג אזרחים במהלך ההפגנות נגד משטרו - סעיף אשמה בגינו הוא עלול לקבל עונש מוות.

בסוף השבוע דיווחו כלי תקשורת במצרים כי מצבו הבריאותי של מובארק, המאושפז בבית חולים תחת חקירה מתמשכת, התייצב במעט ובימים אלו נשלמות ההכנות להעברתו מבית החולים לקראת משפטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת