פיצוץ בבית זיקוק בזמן ביקור אחמדינג'אד

אדם אחד נהרג ולפחות 22 אחרים נפצעו בזמן שנשיא אירן סייר בבית הזיקוק בעבדאן. הפיצוץ אירע בשל כשל טכני. נשיא אירן עצמו לא נפגע ולאחר מכן נשא כמתוכנן נאום בטלוויזיה האירנית

פיצוץ אירע בבית זיקוק בעיר עבדאן שבאירן במהלך ביקורו של הנשיא מחמוד אחמדיג'אד במקום הבוקר. מתחקיר ראשוני במדינה עולה, כי הפיצוץ אירע בשל כשל טכני במפעל.

סוכנות הידיעות החצי-רשמית פארס האירנית דיווחה, כי אדם אחד נהרג ולפחות 22 אחרים נפצעו אך הנשיא לא נפגע, והוא נואם כעת בטלוויזיה האירנית.

דוח: תיתכן רעידת אדמה שתפגע בכור הגרעיני

לא רק הסנקציות - גם האיומים הסביבתיים לא עוצרים את אירן: דוח סודי של מדעני גרעין אירניים שהוגש לשלטונות במדינה צופה אפשרות של רעידת אדמה קשה באזור הכור הגרעיני בבושהר - כך חושף היום העיתון הבריטי "דיילי טלגרף". על פי הדיווח, הדוח הוגש לרשויות אחרי האסון בפוקושימה, אך אלו התעלמו ממנו והמשיכו בפיתוח מתקן הגרעין.

"הסכנה הססמולוגית בו מצוי הכור בבושהר עלול להיות הרסני לאירן, דומה לאסון בפוקושימה ביפן", נכתב בדוח. עם זאת, מומחי גרעין המייעצים לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית דיווחו כי אירן החליטה להמשיך בכל זאת בתכניותיה להפעלת הכור. בדיווח של העיתון הבריטי הודגש פעם נוספת כי אירן ממוקמת באזור רגיש מאוד מבחינה ססמולוגית.

"בכירים אירנים הזהירו מפני הסכנה שברעידת אדמה באזור בושהר", אישר גורם מערבי לעיתון. "אבל הממשל פשוט התעלם מהם". דובר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לא הגיב לדיווח.

צפו: אירן הציגה מערכת טילי קרקע-קרקע משופרת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת