ערביי ישראל חוששים מסוף העולם - ואחרים זועמים

שלטים שהציבה חברת פרסום ברחבי המגזר הערבי ומזהירים מפני "היום הנורא מכל" מעוררים את זעם התנועה האיסלמית. הסיבה: מאחורי חזון אחרית הימים עומדים נוצרים רפורמיסטים. ברחבי התנועה פועלים להסרת השלטים - שמציפים את הערים והכפרים ברחבי המגזר הערבי

אחד השלטים שמעוררים את זעם המוסלמים (חדשות 2)

בעוד שברחבי העולם רבים האנשים שסופרים לאחור לעבר קץ האנושות, הערב ב-18:00 (שעון ישראל), במגזר הערבי בישראל זועמים על שלטי חוצות ענקיים שהוצבו בכניסה לערים ולכפרים בצפון.

מאחורי השלטים, שמזהירים מפני "היום הנורא והגדול" ב-21 במאי, עומדת חברת פרסום גדולה שפועלת במגזר הערבי. עם זאת, השלטים מעוררים מחלוקת רבה וביקורת קשה על חברת הפרסומים, מאחר שמאחורי החזון האפוקליפטי עומדת תנועה נוצרית רפורמיסטית - דבר שלו האיסלם מתנגד.

בימים האחרונים פועלים בתנועה האיסלמית בדרישה להוריד את השלטים, שמוצבים בנוכחות רבה מאוד בנצרת, טמרה ויישובים רבים נוספים, אך אלו טרם הוסרו לגמרי.

הספירה לאחור - סוף העולם מתקרב

האמונה לפיה העולם עומד להסתיים ב-21 במאי, 2011, אינה חדשה. ככל שמתקרב התאריך, וכמות השמועות, הוויכוחים ואצל חלק קטן מהאנשים - ההיסטריה, גדלים, אז מה בדיוק אמור להתרחש היום על פי הנבואה?

הרולד קמפינג ראש הקבוצה הנוצרית המשוכנעת כי סוף העולם יגיע היום טוען שקיבל התראות אלוהיות שהודיעו לו בבירור שהעולם עומד להיחרב. על פי הנבואה סוף העולם יחל בכל מקום בכדור הארץ, כשהשעון המקומי יראה את השעה 18:00 בערב, בתאריך 21.5.2011.

מסתבר שגם אישים חשובים משקיעים מחשבה בנבואה של הרולד קמפינג על סופו של העולם היום. ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג התראיין בתכנית רדיו וסיפר שהוא נהנה להשתעשע במחשבה שסוף העולם קרב. עם זאת הוא אטמר: "לא יכול להיות שהעולם ייחרב לפני שקבוצת הכדורסל של עירו "הניו יורק ניקס" יזכו באליפות מחדש".

אז מה צפוי לקרות היום?

כשתגיע השעה 18:00 הערב, אמורה להתחיל רעידת אדמה "שתגמד את הרעידה האחרונה שהתרחשה ביפן", לדבריו, "וכולנו נדע שהגיע יום הדין". רעידות האדמה יקיפו את הגלובוס עד המקום האחרון שיראה את השעה (האיים אנופי, פאגו פאגו ומידוויי שבאוקיינוס השקט). ובכך תיחרב כל אוכלוסיית העולם ברעידות האדמה האדירות.

בעוד חלק מהמתדיינים בנושא מנסים להתחכם בשאלות הנוגעות לשעון קיץ והפרשי זמנים, אחרים טוענים שלא סוף העולם יתרחש ב-21 במאי, אלא "העלייה השמיימה", שמתוארת בספרות הנוצרית. לפיהם, בתאריך זה, כל הצדיקים על כדור הארץ ייעלמו מעל פני האדמה ויגיעו לגן העדן ואילו אלו שיישארו, ייחרבו כולם בסוף העולם "האמיתי" שיתרחש מתישהו באוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת