חמאס פרסם "אזהרת מסע" לסוריה

ההסלמה בשכנה מצפון מעוררת דאגה גם בארגון הטרור שהנהגתו המדינית פועלת מדמשק. פעילי התנועה נדרשו להגיע לסוריה רק "במקרים הכרחיים", ובכפוף לאישור הדרג הבכיר

חמאס: אנו נשארים בדמשק (רויטרס)

אירועי הדמים בסוריה והטלת הסנקציות האישיות מצד האמריקנים על בשאר אסד וראשי ממשלו לא מדאיגים רק את ארמון הנשיאות בדמשק, אלא גם את שלטונות חמאס בעזה ובבירה הסורית – שם פועלת הלשכה המדינית של הארגון, בראשות חאלד משעל.

חוסר היציבות בסוריה מעורר אי ודאות בקרב ראשי הארגון על עתיד פעילותם שם. בין היתר, פרסם חמאס "אזהרת מסע" לפעיליו שבה אסר עליהם לנסוע לסוריה, אלא למטרות שהוגדרו "הכרחיות" ובכפוף לקבלת אישור מהלשכה המדינית של הארגון.

באזהרת חמאס נכתב לפעילים כי האזהרה מביקורים בסוריה נובעת מ"תקריות ביטחוניות בזירה הסורית ובשל התסיסה העממית שם בערים הגדולות ובכפרים במחוזות רבים".

לפני כחודש: בחמאס הבהירו - "לא עוזבים את דמשק"

בעקבות פרסומים שלפיהם מתכוונת ההנהגה המדינית של הארגון לעזוב את בירת סוריה, בשל הידרדרות המצב במדינה, הבהירו בחמאס כי אין שם כל כוונה להעביר את מטה המפקדה של התנועה מדמשק - לקטאר.

בדיווחים קודמים בנושא נטען כי הנהגת חמאס התבקשה לעזוב את דמשק וכי חאלד משעל ייצא ממנה תוך ימים ספורים.

בכיר חמאס בעזה, סלאח אל-בראדאוויל, סיפר לסוכנות הידיעות הסינית כי "לא יצאה הנחיה או הודעה על עזיבת דמשק". גם עיזאת אל-רישאק, בכיר מהמטה הסורי, סיפר כי אין לתנועה כוונה לצאת מסוריה וכי הם ממשיכים לנהל את הארגון מהמדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת