דיווח: ארגון אל קאעידה מינה מחליף לבן לאדן

פחות משלושה שבועות אחרי שחוסל המבוקש מספר אחת אוסמה בן לאדן בפקיסטן, ארגון הטרור אל קאעידה מינה לו מחליף זמני. רשת CNN דיווחה הבוקר שקצין הכוחות המיוחדים של הארגון, סייף אל עאדל נבחר למלא באופן זמני את מקום המנהיג שחוסל. על פי ההערכות, אל עאדל לא ישמש בעתיד כמנהיג הארגון כי לא נולד בחצי האי ערב

בן לאדן. נמצא מחליף (AP)

פחות משלושה שבועות לאחר חיסולו של מנהיג ארגון אל קאעידה אוסמה בן לאדן על ידי כוחות אמריקנים בפקיסטן, רשת CNN מדווחת שנמצא לו מחליף זמני שבעברו מילא תפקיד בכיר בארגון.

רשת החדשות דיווחה כי סייף אל עאדל ששימש עד כה כקצין הכוחות המיוחדים של ארגון הטרור אל קאעידה, ימלא באופן זמני את מקומו של המנהיג שחוסל.

סייף אל עאדל בן ה-50 הוא אזרח מצרי שבעברו שירת בצבא מצרים. אל עאדל היה מעורב בפיגועי הטרור נגד השגרירויות האמריקניות בטנזניה ובקניה.

על פי הדיווחים, אל עאדל נבחר על ידי מספר מצומצם של חברי הנהגת אל קאעידה באפגניסטן ופקיסטן, ולא נבחר עדיין באופן רשמי על ידי המועצה הרשמית של הארגון - "השורא". עם זאת, הסברה שהבחירה במצרי לתפקיד לא תתקבל על ידי בכירים תימנים וסעודיים בארגון, כיוון שהוא לא נולד בחצי האי ערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת