צפו: חיילים סורים מתעללים במפגין

כלי התקשורת המזוהים עם המחאה נגד משטר אסד שבים לעסוק בהפגנות, אחרי ה"הפוגה" של פריצת גדר הגבול במג'דל שמס. סרטון וידאו חדש שהועלה לרשת מתעד מעצר של אחד המפגינים בסוריה, והתעללות מתמשכת מצדם של מספר חיילים המתגודדים סביבו. במקביל, בדרעא נחשף קבר אחים שהצבא ניסה להסתיר. צפו בתמונות הקשות מסוריה

בסוריה דווח השבוע כי המבצע הצבאי לדיכוי המהומות בדרעא הסתיים, אך בעיר ממנה יצא גל המחאה נגד הנשיא אסד "מלקקים את הפצעים". אתרי האינטרנט המזוהים עם המפגינים הפסיקו ביום הנכבה לעסוק בנושא המחאה נגד משטר אסד ולו ליום אחד, אך אמש כבר שבו לדווח על אירועי המחאה ברחבי סוריה.

סרטון וידאו חדש שהועלה לרשת מתעד התעללות מצדם של חיילים סורים באחד המפגינים שנתפס. לא ברור באיזו עיר צולם הסרטון, אך בו נראה בבירור כיצד מכים מספר חיילים את המפגין ומשפילים אותו. זהו אחד התיעודים יוצאי הדופן בהם נראים חיילים במדים מכים מפגינים, ולא יחידות הבריונים של אסד (ה"שביחה") המסתובבות ברחובות על מנת לדכא המהומות.

קבר אחים נחשף בדרעא

אמש הודיעו פעילי זכויות אדם בסוריה כי בעיר דרעא נמצא קבר אחים ובו מספר גופות, שפונו במהרה על ידי כוחות הצבא. בעשרות סרטוני וידאו שפורסמו באתרי אינטרנט המזוהים עם המחאה, נראה לכאורה קבר האחים לאחר שפונו ממנו מספר גופות.

"תושבי העיר חשפו את המקום", טען פעיל זכויות האדם בסוריה עמאר קרבי. "השלטונות הסורים מיהרו למקום, כיתרו אותו ומנעו מהאזרחים לקחת את הגופות והבטיחו להם להשיב אותן".

על פי הדיווחים אמש, חודש ירי כוחות הביטחון הסוריים על המפגינים בעיר חלב שבצפון סוריה וכמה מהם נפגעו. בשעות הערב דווח בסוריה כי הושגה שליטה צבאית מלאה על העיירה תל-קלח', בה התנהלו בימים האחרונים עימותים בין כוחות הצבא למפגינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק