הנייה: ראשית סופה של ישראל

בחמאס שואבים עידוד מהאירועים האלימים ביום הנכבה וההפגנות בזירות השונות. "ראינו את ישראל מוטלת במצור בכל גבולותיה", אמר בסיפוק הנייה והדגיש: "זו הוכחה ניצחת לרוח המנשבת באומה הערבית"

הנייה (חדשות 2)

ברצועת עזה מעודדים מהתמונות ששודרו אמש בכל רשתות הטלוויזיה הערביות, בהן נראים מאות פעילים סורים ולבנוניים מנסים לחצות את הגבול לכיוון ישראל. ביום שאחרי, מתייחס ראש ממשלת החמאס בעזה אסמאעיל הנייה לאירועי אמש ומכנה אותם "ראשית סופה של ישראל". בטקס שנערך היום ברצועה, אמר הנייה: "עזה הייתה תחת מצור ארבע שנים, ואתמול ראינו את ישראל מוטלת במצור בכל גבולותיה. המצור הפלסטיני-ערבי הוא ראשית נפילתה של היישות הציונית".

"אנו עדים לרגע נפילת המצור על עזה, ובראשית נפילת הכיבוש על אדמת פלסטין", המשיך הנייה שרק אתמול, בבוקר יום הנכבה, קרא לשים סוף למפעל הציוני. "מה שראינו אתמול הינו הוכחה ניצחת לרוח המנשבת באומה הערבית".

"אתמול", הוסיף ראש ממשלת החמאס, "הונחו בצד כל ההשתייכויות הפוליטיות, הוסרו הדגלים וראינו מחזה המוכיח לנו פעם נוספת שהעמים הערביים מוכנים לחדש את האינתיפאדה העממית הכוללת". לאחר מכן אמר: "אנו חיים בצל הנכבה 63 שנים. מה שראינו במדינות ערב, והדם שנשפך מוכיחים כי ציון יום הנכבה מפיח רוח חדשה. הכיבוש הישראלי את אדמות פלסטין הוא האסון של האזור, של העם הפלסטיני ושל האומה הערבית. עם נפילת הכיבוש, יהנה האזור מביטחון ויציבות". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק