כנקמה על חיסול בן לאדן: 80 הרוגים בפקיסטן

שעת נקמת חיסולו של אוסמה בן לאדן לא איחרה להגיע ארגון הטליבן ביצע פיגוע רצחני כפול סמוך לבסיס אימונים של המשטרה בצפון מערב פקיסטן. לפחות 70 בני אדם נהרגו ועשרות נוספים נפצעו. בהודעה שפרסם הארגון נאמר: הפעולה היא נקמה על חיסולו של מנהיגם הקדוש והזהירו שצפויים פיגועים נוספים בקרוב

פיגוע רצחני בפקיסטן (AP)

פיגוע התאבדות רצחני כפול בפקיסטן. כ-80 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו בפיגוע התאבדות כפול בצפון מערב המדינה.

הפיצוצים העזים נשמעו סמוך לבסיס אימונים של המשטרה בצפון מערב פקיסטן. שני מחבלים מתאבדים התפוצצו במתקן האימונים של המשטרה במחוז צ'רסדה שבצפון מערב פקיסטן. מדובר בפעולת טרור ראשונה במדינה מאז שחוסל מנהיג הטליבן אוסמה בן לאדן על ידי כוחות אמריקניים. המשטרה המקומית בפקיסטן דיווחה כי 65 מההרוגים הינם שוטרים וחמישה הם אזרחים.

לפי זמן קצר, לקח ארגון הטליבן אחריות לפיגוע הרצחני והודיע שמדובר בפעולת תגמול על חיסולו של מנהיג הארגון אוסמה בן לאדן על ידי כוחות אמריקניים בפקיסטן."זוהי נקמה ראשונה על חיסול הקדוש", אמר דובר הארגון בהודעתו, והוסיף: "צפויים פיגועים נוספים בקרוב".

מאז חיסול בין לאדן לפני כשבועיים העריכו גורמי מודיעין במדינה כי ארגונים שונים ינסו לבצע פעולות תגמול כנגד כוחות אמריקאנים או נגד כוחות הביטחון המקומיים .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק