דוח פלסטיני: "ב-2020 היהודים יהפכו למיעוט"

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות הפלסטינית פרסמה מדגם אוכלוסין מיוחד לרגל 63 שנים לנכבה, שהייתה לדבריהם "טיהור אתני חמוש של עם מארצו, כדי שאת מקומו תתפוס אומה אחרת". לטענתם, כבר בתוך 3 שנים יחול שוויון במספר היהודים והערבים בארץ

אירוע לציון "יום הנכבה". ארכיון (חדשות 2)

בישראל נערכים בדריכות בגדה ובגבול הצפון לקראת אירועי "יום הנכבה" שיצוינו ביום ראשון הקרוב. בזמן שההכנות לקראת "צעדות השיבה" נמשכות במרץ, פרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות דוח מיוחד לרגל המאורע שמציינים הפלסטינים כ"אסון" על הקמתה של מדינת ישראל.

בפתח המסמך, מסבירים מחבריו כי "בלשון הספרותית, נהוג להתייחס למילה 'נכבה' כאל אסון טבע כמו רעידת אדמה עזה, התפרצות קטלנית של הר געש או סופות חזקות. לעומת זאת, הנכבה של פלסטין היא תהליך של טיהור אתני המלווה בחורבן ובעקירה חמושה ושיטתית של עם מארצו, כדי שאת מקומו תתפוס אומה אחרת".

בהמשך, צוין כי "הנכבה הפלסטינית התרחשה  כחלק מתכניות צבאית דקדקנית מעשה ידי אדם, שלקחו בה חלק מדינות גדולות – והביאה לטרגדיה הגדולה שפקדה את העם הפלסטיני".
          
בהמשך, הסבירו הפלסטינים את השלכות ה"נכבה" על המצב הדמוגרפי בארץ וסקרו את נתוני האוכלוסין שלטענתם עדכניים לימינו אנו.

"אירועי הנכבה, יחד עם הגירוש המאסיבי של הפלסטינים והכיבוש של יתר שטח פלסטין ב-1967 גרמו כולם יחדיו לאסון שפקד את העם הפלסטיני", נכתב בדוח.

63 שנות עצמאות: זו הסטטיסטיקה הישראלית

לטענת לשכת הסטטיסטיקה הפלסטינית, "ב-1948 גורשו 800,000 פלסטינים מתוך 1.4 מיליון שחיו בפלסטין ב-1,300 ערים וכפרים. חלק מהם גורשו ממולדתם אל הגדה המערבית ורצועת עזה, והיתר למדינות ערב השכנות ואחרות".

על ערביי ישראל נטען כי "אלפי פלסטינים אחרים נעקרו מבתיהם אך נשארו בתוך השטח שעבר לשליטת ישראל ב-1948. לפי תיעוד, עברו לשליטת הישראלים 774 ערים וכפרים פלסטינים, שמהם נהרסו 531 במעשי זוועה שכללו יותר מ-70 אירועי טבח – שבהם קיפחו את חייהם 15,000 פלסטינים".

"ב-2020 היהודים יהפכו למיעוט"

לפי מדגם האוכלוסין הפלסטיני, "63 שנים אחרי הנכבה הוכפל פי שמונה מספרם של הפלסטינים מכפי שהיה ב-1948. בסוף 2010 חיו ברחבי העולם 11 מיליון פלסטינים, מהם מתגוררים בשטח שבין נהר הירדן לים התיכון 5.5 מיליון פלסטינים - לעומת 5.7 מיליון יהודים".

לפי הערכת מחברי הדוח, "יגיע מספר הפלסטינים והיהודים בכל שטח פלסטין ההיסטורית לשוויון בסוף 2014 – כשכל אחת מהקבוצות תמנה 6,100,000 בני אדם. היהודים צפויים להפוך למיעוט ב-2020, אז יחיו בפלסטין 7.2 מיליון פלסטינים לעומת 6.7 מיליון יהודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק