דיווח: "אסמה אסד נמלטה ללונדון עם ילדיה"

כלי תקשורת בבריטניה מדווחים כי אשתו של נשיא סוריה עזבה לפני כ-3 שבועות את המדינה יחד עם ילדיהם של השניים, מחשש להתגברות המהומות. מקור ערבי: היא בחרה לנסוע ללונדון, שם מתגוררים הוריה. פרשנים בעולם הערבי: סימן נוסף לסיום משטרו של אסד

בשאר ואשתו אסמה. חוששים? (AP)

האם רעייתו של נשיא סוריה עזבה את המדינה? כלי תקשורת בבריטניה מדווחים כי אסמה אסד נמלטה ללונדון יחד עם שלושת ילדיהם, ומתגוררת בבית פרטי ומבודד סמוך ללונדון, כפי שמפורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

מאז פרוץ המהומות בסוריה לא נראתה אסד בציבור, והיעדרותה הולידה חרושת שמועות. לפני שלושה שבועות, כשגברו המהומות, הודיעו אנשי הביטחון של ארמון הנשיאות לנשיא אסד כי חייהם של רעייתו ושל ילדיהם הקטנים מצויים בסכנה, ומוטב להבריח אותם מהמדינה.

השכנים: לא ראינו אותה

מקור ערבי אמר כי אסד קיבל את ההמלצה וכי רעייתו בחרה לנסוע ללונדון, שם מתגוררים קרובי משפחתה. "היא נמלטה מסוריה עם שלושת ילדיה כשהיא מוקפת במאבטחים ותחת מעטה חשאיות", אמר המקור. לדבריו, דבר שהותה בלונדון נשמר בסודיות כדי לחסוך מבוכה מהממשלה הבריטית שמגנה בחריפות את דיכוי ההפגנות על ידי משטרו של אסד.

הוריה של אסמה מתגוררים במערב לונדון, אך שכנים של בני הזוג סיפרו כי לא ראו אותם כבר כמה ימים וכי אסמה לא הגיעה לביתם. פרשנים בעולם הערבי מעריכים כי מדובר בצעד ראשון לקראת עזיבתו של אסד את סוריה, וכי ייתכן שהוא יבקש מקלט מדיני בבריטניה. על פי דיווחים אחרים, הובטח לבני הזוג מקלט מדיני גם בסעודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק