החבל מתהדק: האיחוד האירופי הטיל עוד סנקציות על סוריה

בעקבות המשך הדיכוי האלים של מחאת האופוזיציה במדינה, הוחלט להטיל מגבלות תנועה על 14 בכירים בדמשק - שהנשיא אסד אינו אחד מהם. בינתיים, נמשך מסע ההרג במפגינים: 23 נורו למוות ופעיל בכיר שנחשב לאחד ממובילי המחאה נעצר

אחרי שיום עימותים נוסף בסוריה הסתיים במותם של 23 אזרחים שהפגינו נגד שלטונו של הנשיא בשאר אסד, מחריפה הקהילה הבינלאומית את הטון נגד דמשק. האיחוד האירופי הטיל הערב סנקציות על 14 מבכירי השלטון בסוריה, בשל אחריותם לדיכוי האלים של המחאה המתחוללת במדינה כבר יותר מחודש – שלפי פעילי זכויות אדם, גבתה כבר את חייהם של כ-600 איש.

הנשיא אסד עצמו אינו נכלל ברשימת הבכירים שעליהם החליטו באיחוד להטיל מגבלות תנועה, וצפויה לקבל אישור סופי ורשמי בהצבעה שתיערך בנושא ביום שני הקרוב. מהלך זה בא אחרי שבשבוע שעבר, החליטו מדינות אירופה להטיל אמברגו נשק על סוריה.

אירועי הדמים של היום החלו אחרי תפילות יום השישי, והתרכזו בעיר חומס - שם נורו למוות מאש כוחות הביטחון 15 מפגינים. בעיר דרעא, שם פרצה ההתקוממות נגד אסד, יצאו לרחובות כ-20 אלף מפגינים שצעקו את הסיסמה: "את נשמתנו ואת דמנו נקריב למענך, דרעא".

העיר ופרבריה עדיין נתונים לכתר שהטיל על האזור צבא סוריה, שערוך שם בכוחות שריון מתוגברים. באחד מאירועי המחאה נעצר היום אחד ממוביליה, ריאד סאיף. נוסף על כך, הפגינו כ-2,000 אזרחים בשכונה בפאתי דמשק וצעקו: "העם רוצה להפיל את המשטר". יו"ר האופוזיציה, ריאד סיף, שעזר ליזום תנועת שלום המבקשים חירויות פוליטיות הדמוקרטיה לפני 10 שנים, נעצר באחת ההפגנות של יום שישי, בתו אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת